ЦРУ вважає, що журналіста Хашоггі вбили за наказом спадкоємця трону Саудівської Аравії, - WP

Журналіста особисто запросив до посольства в Стамбулі посол Саудівської Аравії в США

Reuters

Центральне розвідувальне управління США встановило, що принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман, який успадкує трон, віддав наказ про вбивство опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі. Про це пише The Washington Post з посиланням на "поінформовані джерела".

Новини за темою: США ввели санкції проти Саудівської Аравії через вбивство журналіста Хашоггі

ЦРУ перехопило телефонну розмовуа між братом принца Халідом бін Салманом, який є послом Саудівської Аравії в США, і журналістом. Дипломат запросив Хашоггі до посольства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, які дозволяють шлюб. Він запевнив журналіста, що він буде в повній безпеці. 

За даними The Washington Post, дзвінок посол зробив за наказом свого брата, який незабаром стане правителем. Чи знав Халід бін Салман про підготовку вбивства журналіста у посольстві - не відомо. 

Новини за темою: Саудити потужно інвестували у військову галузь США, тому я хочу вірити в їхню версію вбивства Хашоггі

Нагадаємо, що оглядач американської газети Washington Post Джамаль Хашоггі, який мешкає в США, зник 2 жовтня після того, як увійшов до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Журналіст, який написав чимало критичних статей про принца Мохаммеда бін Салмана, хотів оформити документи, необхідні для укладання шлюбу. Наречена 59-річного Хашоггі мешкає в Туреччині.

Пізніше стало відомо, що журналіста до час допиту вбили співробітники саудівських спецслужб. Офіційний Ер-Ріяд до останнього заявляв, що Хашоггі безперешкодно залишив консульство, однак пізніше влада королівства була змушена почати розслідування. Зрештою Саудівська Аравія визнала, що журналіста вбили під час бійки в консульстві. 

Новини за темою: "Я задихаюся": Стали відомі останні слова вбитого журналіста Хашоггі

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів