Приземлення бічних прискорювачів Falcon Heavy
SpaceX

Центральний прискорювач надважкої ракети Falcon Heavy, запущеної 6 лютого компанією SpaceX, розбився при посадці. Про це повідомив глава SpaceX Ілон Маск на конференції за підсумками запуску ракети, передає The Verge.

"Два зовнішні розгінні блоки Falcon Heavy здійснили успішну посадку після запуску, проте на середньому прискорювачі спрацював лише один з трьох двигунів на розгінному блоці, в результаті чого він впав у води Атлантичного океану зі швидкістю 482 км/год приблизно за 90 метрів від безпілотного корабля", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Запущений у космос автомобіль Tesla покинув орбіту Землі і рухається до поясу астероїдів

Напередодні повідомлялося, що американська компанія SpaceX успішно здійснила перший пробний запуск ракети-носія Falcon Heavy з космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида (США).

Falcon Heavy – найпотужніша ракета, яку запустили в космос за останні 45 років. До цього запуску у SpaceX готувалися 7 років.

Висота ракети – 70 м, діаметр – 3,7 м, ширина в розгінному блоці – понад 12 м, маса – 1 420 тонн.

У вантажному відсіку Falcon Heavy відправлено особистий автомобіль Ілона Маска – червоний Tesla Roadster, всередині на повторі грає пісня David Bowie – Space Oddity.

Цю ракету надалі планують використовувати для відправлення туристів навколо місячної орбіти.

Планувалося, що два прискорювачі після запуску здійснять посадку на мисі Канаверал, а центральний – повинен був приземлитися на плавучу платформу в Атлантичному океані.