Трамп про вихід з НАТО: Я міг би, але це зайве

Після зустрічі, ініційованої Трампом, країни погодилися платити більші внески в бюджет НАТО

Дональд Трамп на саміті в Брюсселі, 11 липня 2018 р. Associated Press.

Президент США Дональд Трамп заявив, що США могли би вийти з НАТО, але наразі "це не є необхідним". Про це Трамп заявив після зустрічі з країнами - членами НАТО на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна".

"Я думаю, що я можу, але потреби в цьому немає. Люди збільшили свої внески, і це на 33 млрд більше, ніж раніше", - заявив Трамп, відповідаючи на запитання журналіста, чи він ще погрожує вийти з Альянсу і вірить, що може це зробити без рішення Конгресу США.

Новини за темою: Трамп закликав лідерів країн НАТО витрачати на оборону 4% від ВВП

За результатом закритих переговорів з лідерами країн - членів НАТО Трамп заявив, що країни погодилися платити більші внески в бюджет Альянсу. За його словами, йдеться про 33 млрд дол.

Новини за темою: Трамп намагається поставити НАТО на місце

"Наразі ми домовилися збільшити витрати НАТО до тих рівнів, яких не було ніколи. Витрати різних країн суттєво було знижено, наразі їх будуть збільшувати. Лише 5 з 28 країн виконують свої зобов’язання, і тепер це змінюється. Їхні зобов’язання були 2%, але вони будуть більшими, ніж зараз. Тому ми досягли значного прогресу. Ми оцінюємо, які це будуть цифри, але наразі ми говоримо про 33 млрд дол. додаткового фінансування, за винятком США. США виконують свої зобов’язання перед НАТО, але країни НАТО будуть витрачати додаткові гроші", - заявив Трамп.

"Ми називаємо це розподілом витрат. Ми мали чудову підсумкову зустріч, 29 країн, і вони багато вкладають", - підсумував президент США.

Новини за темою: Трамп і президент Польщі обговорили зміцнення військового співробітництва на саміті НАТО

Сьогодні Дональд Трамп раптово перервав засідання НАТО щодо Грузії та України заради теми членських внесків. ЗМІ повідомляли, що він пригрозив виходом США зі складу НАТО. Президент США заявив про необхідність членів НАТО витрачати на оборону як мінімум 2% ВВП, а в перспективі - 4%. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів