"Трамп є морально непридатним бути президентом": Основні моменти інтерв'ю екс-глави ФБР Джеймса Комі

"Моральна непридатність" Дональда Трампа та його порівняння з босом мафії, ключові розслідування ФБР і трохи про світ, який "збожеволів". Колишній глава ФБР Джеймс Комі дав перше інтерв'ю з моменту свого звільнення

Дональд Трамп та Джеймс Комі Фото з відкритих джерел

Джеймса Комі було відправлено у відставку 10 травня 2017 року. Майже через рік з моменту звільнення, напередодні виходу власних мемуарів колишній глава ФБР дав інтерв'ю американському телеканалу ABC, в якому знайшлося місце багато чому: і ключовим розслідуванням, в тому числі щодо втручання Росії в американські вибори, і персоні Дональда Трампа.

Американські ЗМІ зазначають, що якщо раніше ще були шанси на мирне розв`язання конфлікту між Комі й Трампом, то після цього інтерв'ю вони остаточно зникли.

Про це побічно свідчить і коментар самого Трампа у Twitter напередодні інтерв'ю Комі:

"Слимак Джеймс Комі, який завжди погано кінчає і, безперечно, увійде в історію як найгірший директор ФБР".

Передісторію закінчено, перейдемо до самого інтерв'ю. Точніше, до його основних моментів, яких, до речі, було задосить.

Комі про особливості Трампа

AP Photo

"Він морально непридатний бути президентом"

За словами Комі, Трамп як "людина, яка бачить моральну рівність у Шарлоттсвіллі, яка ставиться до жінок, як до шматків м'яса, постійно бреше і наполягає на тому, щоб американці цьому вірили", не може бути президентом США з моральних міркувань.

"Клятва у вірності, бос - як центр всього"

Як ще раніше стало відомо, Комі у своїх мемуарах порівнює Трампа з босом мафії, який вимагає відданості та лояльності.

"Справа в тому, як ви служите босові, що в інтересах боса. Це сім'я, сім'я, сім'я, сім'я… Тож що це за країна і якими є цінності інститутів, з якими ми маємо справу?".

"Монолог в тому напрямі, монолог у цьому напрямі, монолог в іншому напрямі"

За словами Комі, монологи Трампа покликані скласти враження, що його слухачі повністю згодні з ним.

Екс-глава ФБР зазначає, що в бесідах Трамп часто говорить твердженнями, при цьому не даючи людям, з якими він спілкується, втрутитися і заперечити.

Крім того, як стверджує Комі, президент США часто перескакує з теми на тему, роблячи твердження, які часто не відповідають дійсності, але водночас оскаржити їх не виходить через надмірно швидкий темп розмови.

В інтерв'ю Комі також підкреслює, що Трамп часто каже суперечливі речі в одному монолозі.

Як приклад, він розповів про випадок на одному з вечорів, коли спочатку Трамп нібито сказав, що тодішній начальник його штабу Рінс Прібус не знав про те, що вони вечеряють разом, а згодом сказав, що знав.

"Він заплямовує кожного"

Так Комі говорить про Трампа та його команду, додаючи, що "питання лише в тому, скільки плям зрештою роблять вас нездатними виконати вашу мету служби своїй країні".

Комі про Трампа і Росію

Володимир Путін і Дональд Трамп Reuters

"Я не пам'ятаю жодних питань а-ля "То що ж вони робитимуть далі? Як ми можемо зупинити їх?"

Йдеться про доповідь Комі на той момент щойно обраному президенту Трампу стосовно втручання росіян в американські вибори.

За словами екс-глави ФБР, йшлося лише про питання на кшталт: "Що ми можемо сказати про те, що вони зробили, і як це вплине на підсумки виборів, які щойно закінчилися".

"Чи мають росіяни щось на Трампа? Гадаю, це можливо"

Втім, варто підкреслити, що думку Комі щодо можливого "російського" компромату на Трампа не було підкріплено конкретними фактами.

Водночас він згадав про цікавий діалог щодо історії про нібито відпочинок президента США в одному з готелів Москви у 2013 році під час конкурсу "Міс Всесвіт" і його ймовірний зв'язок з повіями.

За словами Комі, його розповідь про характер "московських" звинувачень Трамп перервав питанням: "Я схожий на хлопця, який потребує повій?".

"Світ збожеволів"

Комі заявив, що згодом у телефонній розмові Трамп назвав ще одну причину того, що його "московська" історія є неправдою". Це гермофобія, про наявність якої президент США згадував раніше.

Гермофобія – це страх перед можливістю заразитися мікробами під час контакту з іншою людиною або предметом.

"Я - директор ФБР. Я стою біля вікна, дивлячись на затемнену Пенсильванську авеню. І я пам'ятаю цей момент, як вчора… Я просто пам'ятаю, як думав: "Всі збожеволіли". І потім він, закінчивши своє пояснення, про яке я не просив, повісив слухавку. І я пішов, щоб знайти свого начальника штабу, щоб сказати йому, що світ збожеволів".

Комі про Гілларі Клінтон

Дональд Трамп і Хілларі Клінтон CNN

"Я працював у світі, де Гілларі Клінтон мала перемогти Дональда Трампа".

Це про відновлення розслідування стосовно електронної пошти тодішнього кандидата в президенти США Гілларі Клінтон.

За словами Комі, відновлення розслідування було зроблено для того, щоб додати виборам легітимності.

"Я говорив, що вона стане президентом, і якщо я приховаю це (розслідування) від американського народу, то вона виявиться нелегітимним президентом щойно її оберуть", - підкреслив Комі.

Комі та його головний страх

Джеймс Комі Reuters

"Я маю бути обережним, щоб не закохатися в мій погляд на речі".

Чого чекати далі?

Дональд Трамп Фото з відкритих джерел

Продовження конфлікту (щонайменше, яскравих словесних суперечок) і виходу книги Комі. Це вже буде друга книга, що викликає гнів президента США. Конфлікт довкола першої, яка, нагадаємо, має назву "Вогонь і лють", викликав потік епітетів на адресу автора і самої історії. Що в ній такого написано, можна прочитати ось тут. Серіал "Президент Трамп" триває.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів