Сума Нобелівської премії збільшена на 1 млн шведських крон

Тепер сума премії становить 9 млн крон (близько 1 млн 119 тисяч доларів)

Нобелівська премія З відкритих джерел

Рада директорів Нобелівського фонду на своєму засіданні 14 вересня прийняла рішення про те, що Нобелівська премія 2017 року складе 9 млн шведських крон (приблизно 1 млн 119 тис. доларів США). Тим самим сума премії була збільшена на 1 млн шведських крон (близько 124 тис. доларів США) порівняно з попереднім роком, говориться в повідомленні на сайті фонду.

"З оголошенням нобелівських лауреатів 2017 року, наміченому на наступний тиждень, ми раді повідомити, що в цьому році сума премії буде збільшена на 1 млн шведських крон. Нобелівська премія вручається за досягнення в науці, гуманітарній сфері та за зміцнення співпраці у всьому світі. У часи, коли знання і факти піддаються сумніву, ці цінності набувають ще більшого значення, ніж коли б то не було", - переконаний Карл-Хенрік Хельдин, голова Нобелівського фонду.

Раніше розмір Нобелівської премії був скорочений з 10 мільйонів шведських крон до 8 мільйонів шведських крон в 2011 році. Одночасно з цим була розширена програма по зміцненню фінансів Нобелівського фонду. І хоча для посилення фінансування Фонду на довгостроковій основі будуть потрібні подальші дії його співробітників, ситуація в даний час вважається стабільною.

Нобелівський фонд створено в 1900 році з метою виконання заповіту Альфреда Нобеля. Основна місія Фонду - управляти фінансовими активами, залишеними Альфредом Нобелем після своєї смерті, а також великою інтелектуальною власністю, яка накопичена при врученні Нобелівських премій.

Нобелівські лауреати 2017 року будуть оголошуватися починаючи з 2 жовтня.

Нагадаємо, що Нобелівську премію з економіки за 2016 рік присудили американським економістам Оліверу Харту і Бенгру Хольмстрему за їх внесок у теорію контрактів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів