112.ua

Українській делегації потрібно буде значно посилитися на судовому процесі у Міжнародному суді ООН у Гаазі і готуватися до тривалого судового процесу проти Росії. Про це повідомив дипломат, експерт з міжнародного права Вадим Трюхан у коментарі каналу "112 Україна".

"Судовий процес буде дуже довгим. Українській делегації належить значно посилитися за рахунок фахівців-міжнародників та іноземних юристів-міжнародників. Потрібно на розгляді справи по суті добиватися справедливого рішення цього суду, значно посилившись, надавши додаткові аргументи, які постійно надходять на користь нашої позиції", - заявив український дипломат.

За його словами, в Україні є серйозна проблема на юридичному фронті захисту від агресії РФ, тому що Росія не визнає юрисдикцію ні міжнародного кримінального суду, ні міжнародного суду ООН.

"Перед Україною постало завдання з перших днів агресії - знайти ту належну юрисдикцію, в якій ми могли б працювати над питанням юридичного захисту від наслідків російської агресії", - заявив експерт.

Новини за темою: У Міжнародному суді ООН у Гаазі вже виступили двоє адвокатів на захист російської сторони

16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.

Новини за темою: У Міжнародному суді ООН у Гаазі російська сторона відкинула звинувачення щодо МН17