Reuters

Федеральний суд американського штату Гаваї в Гонолулу запровадила загальнонаціональну заборону на вступ в силу нового указу президента Дональда Трампа, який посилює міграційну політику країни, передає Reuters.

Новини за темою: Після Brexit і Трампа Нідерланди сказали "ні" популізму, - Рютте

За даними агентства, федеральний окружний суддя Деррік Уотсон прийняв рішення про призупинення указу напередодні його вступу у силу по всій країні. Він випустив свій припис після вивчення відповідного запиту влади штату.

Як повідомляє місцеве видання Hawaii News Now з посиланням на генерального прокурора штату Дугласа Чину, мусульманське населення, яке проживає на території США, потребує захисту поряд з іншими національними групами.

Новини за темою: США виділили Україні 54 млн дол. на проведення реформ

"Є мусульманське населення, яке проживає у державі, і вони є групою, яка повинна бути захищена так само, як і будь-яка інша група, — сказав генпрокурор. - Те, що робить Гаваї особливим, — це його етнічне різноманіття".

Це не перший раз, коли федеральний суддя зупиняє дію президентського міграційного указу. Наприкінці січня суд у Брукліні дозволив тимчасове перебування громадянам, які були затримані в США, в обхід прийнятої 27 січня першої версії міграційного закону Трампа.

Зазначимо, Трамп ще в середині лютого анонсував підписання нового антимиграционного указу, але його підписання було відкладено з-за виступу президента перед обома палатами Конгресу в минулу середу.

Нагадаємо, Трамп підписав перший міграційний указ 27 січня. Розпорядження Трампа передбачало припинення прийому сирійських біженців в США на невизначений термін. Інші програми прийому біженців припинені на 120 днів. Громадянам семи мусульманських країн - Ірану, Іраку, Лівії, Сомалі, Судану, Сирії та Ємену - заборонений в'їзд в США на 90 днів.