news.bigmir.net

У Міжнародного суду в Гаазі небагато реальних інструментів для примусу РФ виконати прийняте в ході засідання за позовом України рішення. Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у коментарі телеканалу "112 Україна".

"Якщо таке рішення буде прийнято, воно буде обов'язковим до виконання РФ. Інша справа, що дійсно реальних інструментів для примусу РФ виконувати рішення міжнародного суду ООН, є небагато, разом з тим це дає додаткові не суто політичні, дипломатичні, а правові аргументи для того, щоб продовжувати тиск на РФ для того, щоб припинити агресію проти України", - заявила Климпуш-Цинцадзе.

Новини за темою: Клімкін: З заяви РФ у Гаазі про зброю в шахтах сміється весь світ

Міністр пояснила, що процедура прийняття рішення щодо тимчасових заходів може зайняти до 2 місяців.

"Прийняття рішення щодо тимчасових заходів може зайняти до 2 місяців. Що стосується розгляду справи по суті, то тільки після того як це рішення буде прийнято, суд вирішить, чи буде він далі розглядати справу по суті і буде далі вирішувати, який буде графік розгляду", - заявила міністр.

Новини за темою: Українській делегації потрібно буде значно посилитися на суді в Гаазі, - експерт

Як повідомлялося, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі.

Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.

Новини за темою: МЗС РФ прокоментувало слухання за позовом України в Міжнародному суді ООН у Гаазі