Суд Німеччини визнав допустимою екстрадицію Пучдемона тільки за однією статтею

Наразі колишній прем'єр Каталонії перебуває в Німеччині під підпискою про невиїзд

AP Photo

У Німеччині вищий земельний суд Шлезвіг-Гольштейну визнав екстрадицію колишнього прем'єр-міністра Каталонії Карлеса Пучдемона до Іспанії допустимою. Підставою для цього може служити одна зі статей звинувачення, а саме, про розтрату державних коштів, повідомляє DW.com.

"По іншій статті - про заколот - видати Пучдемона іспанській владі не можна, постановив суд. Це пов'язано з тим, що такого складу злочину немає в кримінальному кодексі ФРН. Таким чином клопотання прокуратури задоволено лише частково", - йдеться в повідомленні.

Зараз колишній прем'єр Каталонії знаходиться  у Німеччині під підпискою про невиїзд. З судового вердикту випливає, що він може поки залишатися на волі. Генпрокуратура найближчим часом вирішить, чи санкціонувати екстрадицію.

Нагадаємо, Пучдемона звинувачують в організації заколоту, який включав проведення антиконституційного референдуму.

Карлеса Пучдемона затримали на німецько-датському кордоні 25 березня на підставі виданого Мадридом європейського ордера на арешт. Він планував через територію Німеччини повернутися до Бельгії, де проживає після референдуму про незалежність Каталонії в жовтні 2017 року. Згодом суд у німецькому місті Ноймюнстер прийняв щодо Пучдемона захід у вигляді утримання під вартою, поки не вирішиться питання про його екстрадицію в Іспанію.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів