Губернатор Кіровської області Микита Бєлих в Мосміськсуді
"ТАСС"

Пресненський суд Москви визнав колишнього губернатора Кіровської області Микиту Бєлих винним в отриманні хабара в особливо великих розмірах і засудив до 8 років позбавлення волі. Про це повідомляє телеканал "Дощ".

Крім того, засудженому призначено штраф у розмірі 48 мільйонів рублів і заборонено займати державні посади протягом трьох років. Засідання кілька разів переривався через погане самопочуття підсудного.

Микиту Бєлих звинуватили в отриманні хабара від керівництва Нововятського лижного комбінату за заступництво підприємству на загальну суму в 400 тисяч євро в 2014-2016 роках. При цьому суд зняв звинувачення у вимаганні хабара в 200 тисяч євро у бізнесмена Альберта Ларицкого в 2012 році.

Підсудний провину в суді не визнавав. За його твердженням, він не знав, що в пакеті, який передав бізнесмен Юрій Зудхаймер, були 150 тисяч євро. Він заявляв, що бізнесмен вручав йому подарунок на минулий день народження з пляшкою вина.

Микиту Бєлих затримали у червні 2016 року в одному з ресторанів Москви при отриманні хабара в 150 тисяч євро. Після затримання його відправили у відставку.