Стратегія Трампа щодо Афганістану не зменшить вплив "Талібану" в країні, - NYT

Підхід Трампа в цьому питанні нагадує стратегію адміністрації Барака Обами, яка також не привела в Афганістані до бажаних результатів, зазначає видання

Reuters

Військова стратегія Дональда Трампа щодо Афганістану націлена на захист насамперед великих міст і не зможе очистити значну частину країни від руху "Талібан". Про це пише The New York Times, посилаючись на власні джерела.

За їхніми словами, в не оприлюдненій частині нової військової стратегії США йдеться про те, що афганські військовослужбовці повинні відступити у великі міста, такі як Кабул і Кандагар, і укріпитися там. "Такий підхід нагадує стратегію адміністрації Барака Обами, яка також не привела в Афганістані до бажаних результатів", - зазначає видання.

The New York Times пише, що Вашингтон не має наміру витрачати ресурси на спроби захистити віддалені і малонаселені регіони, які контролюють таліби. Це означає, що "Талібан" та інші радикальні угруповання продовжать контролювати значну частину країни, вважає видання.

Нагадаємо, раніше президент Афганістану оголосив про одностороннє припинення вогню з 12 до 19 червня у зв'язку зі святкуванням закінчення Рамадана, потім перемир'я було продовжено до 29 червня.

У свою чергу лідери радикального руху "Талібан" заявляли про готовність дотримуватися перемир'я тільки протягом трьох святкових днів 15-17 червня. Втім, під час перемир'я в Афганістані були здійснені кілька кривавих нападів з десятками загиблих, включаючи самих талібів.

30 червня Ашраф Гані заявив про закінчення перемир'я з радикальним ісламістським рухом "Талібан"

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів