Столтенберг закликав Німеччину збільшити оборонний бюджет

Столтенберг розкритикував обіцянку канцлера Німеччини Ангели Меркель збільшити витрати на оборонні цілі до 1,5 відсотка ВВП до 2024 року

З відкритих джерел

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав уряд Німеччини суттєво збільшити витрати на оборону. Про це Столтенберг заявив в інтерв'ю німецькому виданню, передає DW.

Так, за словами Столтенберга, Німеччина так само, як і решта країн-членів НАТО, зобов'язалася витрачати на оборону не менше 2 відсотків від валового внутрішнього продукту.

"А нинішній рівень оборонного бюджету Німеччини ще далекий від цього показника", - зазначив генсек НАТО.

У зв'язку з цим, Столтенберг розкритикував обіцянку канцлера Німеччини Ангели Меркель збільшити витрати на оборонні цілі до 1,5 відсотка ВВП до 2024 року.

"1,5 відсотка - не два відсотки", - підкреслив Столтенберг і вказав на той факт, що Німеччина має значну економічну вагу і "грає вкрай важливу роль", тому він виходить з того, що Берлін і надалі буде намагатися досягти рівня оборонних витрат в 2% ВВП.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель у своєму відеоблозі назвала анексію Росією Криму і війну на сході України підставою для збільшення Німеччиною витрат на оборону

Нагадаємо, нещодавно Дональд Трамп гостро розкритикував Німеччину за низький рівень витрат на оборону (у 2017-му становив 1,24% ВВП, а у попередній рік - 1,20%). На саміті НАТО в Уельсі країни Альянсу підписались під зобов'язанням витрачати 2% ВВП на оборону, поступово підвищувати військові бюджети. Для досягнення цієї мети було встановлено термін у 10 років. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів