Столтенберг закликав Німеччину збільшити оборонний бюджет

Столтенберг розкритикував обіцянку канцлера Німеччини Ангели Меркель збільшити витрати на оборонні цілі до 1,5 відсотка ВВП до 2024 року

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав уряд Німеччини суттєво збільшити витрати на оборону. Про це Столтенберг заявив в інтерв'ю німецькому виданню, передає DW.

Так, за словами Столтенберга, Німеччина так само, як і решта країн-членів НАТО, зобов'язалася витрачати на оборону не менше 2 відсотків від валового внутрішнього продукту.

"А нинішній рівень оборонного бюджету Німеччини ще далекий від цього показника", - зазначив генсек НАТО.

У зв'язку з цим, Столтенберг розкритикував обіцянку канцлера Німеччини Ангели Меркель збільшити витрати на оборонні цілі до 1,5 відсотка ВВП до 2024 року.

"1,5 відсотка - не два відсотки", - підкреслив Столтенберг і вказав на той факт, що Німеччина має значну економічну вагу і "грає вкрай важливу роль", тому він виходить з того, що Берлін і надалі буде намагатися досягти рівня оборонних витрат в 2% ВВП.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель у своєму відеоблозі назвала анексію Росією Криму і війну на сході України підставою для збільшення Німеччиною витрат на оборону

Нагадаємо, нещодавно Дональд Трамп гостро розкритикував Німеччину за низький рівень витрат на оборону (у 2017-му становив 1,24% ВВП, а у попередній рік - 1,20%). На саміті НАТО в Уельсі країни Альянсу підписались під зобов'язанням витрачати 2% ВВП на оборону, поступово підвищувати військові бюджети. Для досягнення цієї мети було встановлено термін у 10 років. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...