США звинуватили РФ в небажанні засудити використання хімічної зброї в Сирії

Представники Росії відхилили резолюцію із засудженням того, що сирійських дітей душать хлорним газом

Посол США при ООН Ніккі Хейлі заявила, що представники Росії перешкоджають ухваленню Радою безпеки ООН резолюції, яка засуджує застосування хімічної зброї в Сирії. Про це повідомляє Voice of America.

"Тепер у нас є повідомлення про те, що режим Асада в останні тижні використовував хлорин проти своїх людей кілька разів", - сказала Хейлі.

Новини за темою: ООН: Упродовж шести років уряд Асада застосовував хімічну зброю понад 20 разів

Так, США запропонували проект заяви, в якому засуджувалося застосування хімічних речовин в якості зброї, але Росія попросила відкласти ухвалення резолюції, щоб "зробити коментарі".

"Росія відклала прийняття цієї заяви з простим засудженням того, що сирійських дітей душать хлорним газом", - додала Хейлі.

Новини за темою: Війська Асада мінімум 4 рази застосовували хімічну зброю з грудня, - правозахисники

Повідомляється, що в проекті резолюції засуджується здійснення 1 лютого нападу із застосуванням хлору в районі Аль-Малабо міста Дума, в результаті якого було поранено більше 20 цивільних включно з дітьми.

Нагадаємо, що Росія в листопаді 2017 року двічі ветувала в Радбезі ООН резолюцію про проведення розслідування випадків застосування хімічної зброї в Сирії. За даними французького уряду, з 2012 по 2017 рік хімічну зброю на території Сирії застосовувалося як мінімум 130 разів. Вже в нинішньому році, 22 січня, представник Держдепартаменту США Хізер Нойерт написала в Twitter відомства про те, що Росія не бажає або не здатна зупинити режим Асада у справі знищення невинних сирійців, і весь цивілізований світ повинен проявити тверду рішучість і притягнути до відповідальності всіх, хто застосовує хімічну зброю, яка вже забрало дуже багато життів сирійців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...