США закликали розслідувати нещодавні напади на ромів в Україні

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звернулася до української влади з вимогою розслідувати ситуацію

Трасса Е-95

Посольство США в Україні закликає правоохоронців розслідувати нещодавні напади на ромів. Про це йдеться в повідомленні посольства в Twitter.

"В Україні ніхто не повинен жити в страху за того, ким він є. Ми закликаємо правоохоронців розслідувати нещодавні напади на ромів. Справедливість і толерантність по відношенню до меншин є ключовими в новій Україні", - заявили в посольстві.

Новини за темою: Крищенко розповів, що робили роми в Києві і як поліція працює на травневі

Там також опублікували повідомлення з сайту Уповноваженого з прав людини, в якій згадуються спалення циганських таборів у Львові і в Києві.

"Згідно повідомленню, отриманому від громадських активістів, 9 травня 2018 року невідомими особами був спалений ромський табір, розташований поруч з смт Рудне Залізничного району Львова. Внаслідок цього було знищено майно ромів, а самі мешканці табору були змушені покинути поселення", - повідомляється на сайті омбудсмена.

Новини за темою: Нічні погроми гральних закладів у Києві: підозрюваних заарештували без права застави

Там також згадується спалення табору ромів на Лисій горі в Києві радикально налаштованими особами.

Як повідомлялося, 25 квітня за фактом розгрому табору ромів, який відбувся ще 21 квітня, поліція початку дві кримінальні провадження. Це сталося після публікації відеозапису цих подій, на якому видно, як група молодих людей, деякі з яких у балаклаві, біжать за циганами, кидають в їх сторону камені і розпиляли сльозогінний газ.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звернулася до української влади з вимогою розслідувати ситуацію.

Нагадаємо, раніше голова київського управління Національної поліції Андрій Крищенко заявляв, що поліції неодноразово доводилося складати протоколи про порушення правопорядку на ромів, які стояли табором на Лисій горі в Києві.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів