США витратили 7 трлн доларів на посилення тиску на Іран, - аятолла Хаменеї

"Я витратив 7 трлн доларів, ви повинні щось взамін", - йдеться в листі Трампа союзникам на Близькому Сході

AP

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї розповів про листи президента США Дональда Трампа, які адресовані американським партнерам на Близькому Сході. Джерела видань New York Times і Washington Post підтвердили існування таких листів.

"Кілька днів тому Трамп написав лист лідерам країн Перської затоки, який було нам передано. Він пише: "Я витратив 7 трильйонів доларів, і ви повинні зробити щось взамін". США хочуть володіти приниженими рабами", - написав у Twitter Хаменеї.


Видання New York Times повідомило, що Трамп відправив близькосхідним партнерам два листи, в яких він заявляє, що витратив на допомогу регіону занадто багато грошей, і закликає союзників прийняти заходи по протидії впливу Ірану.

Новини за темою: Трамп сподівається укласти нову "гарну угоду" з Іраном

У свою чергу Washington Post розповідає про один лист, відправлений Трампом лідерам країн Перської затоки. Зазначається, що його було відправлено близько двох тижнів тому, в ньому Трамп закликає союзників США до більш активних дій в Сирії, а також просить розглянути варіанти швидкого розв'язання тривалого конфлікту між Катаром і Саудівською Аравією.

Новини за темою: США підтримали удари Ізраїлю по іранських позиціях у Сирії

В обох листах Трамп намагається посилити тиск на Іран і пише, що США чекають більше активності від регіону, в який з часу терактів 11 вересня 2001 року США вклали величезні гроші.

Нагадаємо, найближчими партнерами США в Перській затоці є Саудівська Аравія, ОАЕ та Ізраїль. Всі ці країни - запеклі критики іранської ядерної угоди, підписаної в 2015 році.

Новини за темою: США ввели нові санкції проти Ірану

Як наголошується, Тегеран розглядає дії Вашингтона як відкрите порушення принципів міжнародного права і права на самооборону, закріпленого статтею 51 статуту ООН.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив про виході Штатів з іранської ядерної угоди. У зв'язку з цим він закликав розробити нові санкції проти Ірану і висунув вимоги до іранському режиму. У новий санкційний список потрапили шість представників Корпусу вартових Ісламської революції, а також три пов'язані з Корпусом компанії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів