США про погрози Ірану вийти з ядерної угоди: Не можна дозволити їм тримати весь світ у заручниках

Гейлі зазначила, що Іран повинен нести відповідальність за "запуск ракет, підтримку тероризму, нехтування правами людини та порушення резолюцій Ради Безпеки"

Постпред США при ООН Ніккі Хейлі AP Photo

Постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі прокоментувала погрозу президента Ірану Хасана Руані щодо можливого виходу країни з ядерної угоди "упродовж кількох годин", якщо Вашингтон накладе нові санкції. Про це вона заявила у вівторок, 15 серпня, передає Reuters.

Гейлі зазначила, що Іран повинен нести відповідальність за "запуск ракет, підтримку тероризму, нехтування правами людини та порушення резолюцій Ради Безпеки".

"Не можна дозволити Ірану використовувати ядерну угоду, щоб утримувати світ у заручниках ... Ядерна угода не повинна ставати настільки важливою, щоб її розірвання мало глобальні наслідки", – сказала посол і додала, що нові санкції США не мають відношення до ядерної угоди Ірану.

Наступного тижня Гейлі відправиться до Відня, щоб обговорити ядерну програму Ірану.

Як повідомлялося, 15 серпня президент Ірану Хасан Роухані заявив, що Іран може вийти з угоди з обмеження своєї ядерної діяльності, укладеної у 2015 році, у разі введення Сполученими Штатами нових санкцій.

За слова Роухані, вихід Тегерана з ядерної угоди може відбутися "в короткий проміжок часу", якщо США ухвалять рішення про розширення санкцій. Іранський лідер пригрозив США, а також країнам, які поставили свої підписи під угодою (Росії, Великій Британії, Китаю, Франції та Німеччині, – ред.), поверненням до ситуації 2015 року.

Нагадаємо, за умовами ядерної угоди, укладеної 14 липня 2015, Іран зобов'язується обмежити свою ядерну програму. Натомість Тегеран отримує зняття економічних санкцій, введених США та Євросоюзом.

Раніше повідомлялося, що Іран 27 липня заявив про проведення випробувань ракети-носія для виведення супутника в космос. Ракета типу "Сіморг" може виводити на орбіту супутники вагою до 250 кілограмів. США і всі провідні союзники Вашингтона засудили ці випробування, назвавши їх провокацією і порушенням резолюцій Радбезу ООН. Вже наступного дня, 28 липня, Мінфін США розширив фінансові санкції щодо шести іранських компаній, які, за даними Вашингтона, підтримують ракетну програму.

У відповідь парламент Ірану більшістю голосів підтримав законопроект на підтримку збільшення фінансування ракетної програми.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів