США посилюють військову присутність в Атлантиці у відповідь на агресію РФ

Другий флот, який буде базуватися на військово-морській базі Норфолк, штат Вірджинія і почне свою діяльність 1 липня, було розформовано в 2011 році

The National Interest

Військово-морські сили США збільшують свою присутність в Атлантичному океані і відновлюють структури військового командування у відповідь на зростаючу російську військову активність. Про це пише Голос Америки.

Пентагон оголосив, що США відновлюють Другий флот, майже через сім років після того, як він був розформований з міркувань економії коштів та організаційної структури.

"Це динамічний відповідь на динамічну середу в сфері безпеки, - заявив журналістам на борту авіаносця George H. W. Bush командувач військово-морськими операціями адмірал Джон Річардсон.

"Атлантика є таким же динамічно мінливих театром військових дій, як і будь-який інший, особливо - Північна Атлантика", додав він.

Другий флот, який буде базуватися на військово-морській базі Норфолк, штат Вірджинія і почне свою діяльність 1 липня, був розформований у 2011 році.

З тих пір спостерігається різке зростання російської військово-морської активності в Північній Атлантиці і в Арктиці. Росія також стала більш агресивно діяти в конфліктах в Україні та Сирії, що призвело до загострення напруженості між Вашингтоном і Москвою.

Раніше в цьому році Пентагон оголосив про нову стратегію національної оборони, яка визначає пріоритетом відповідь на виклики Росії і Китаю. Це був останній сигнал зміни пріоритетів після більш ніж 15 років боротьби з тероризмом.

У п'ятницю Пентагон також сказав, що США запропонували розмістити в Норфолку плановане командування спільних сил НАТО в Атлантиці. Передбачається, що при цьому управління матеріально-технічним обслуговуванням загальних сил, як вважають, буде в Німеччині.

Такий план був схвалений міністрами оборони НАТО на лютневій зустрічі в рамках більш масштабних зусиль по забезпеченню безпеки океанських транспортних шляхів і ліній зв'язку між Європою і Північною Америкою.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів