США почали виведення військ з Іраку

Частину американських солдатів з технікою і зброєю перекидають до Афганістану

Bloomberg

США почали виводити свої війська з Іраку. Про це пише видання Associated Press з посиланням на представників коаліції.

"Американські війська почали виходити з Іраку після заяви Багдада про перемогу над "Ісламською державою" минулого року", - повідомляє агентство.

Двоє іракських чиновників підтвердили Associated Press, що очолювана США коаліція й уряд Іраку досягли угоди про виведення військ вперше після початку війни проти угруповання "Ісламська держава" три роки тому.

Посилаючись на іракського високопоставленого чиновника, агентство повідомляє, що з Іраку буде відкликано 60% військ США. Таким чином, із майже 8 900 військовослужбовців США (станом на вересень 2017 року) у країні залишиться 4 000 солдатів, які продовжать навчання іракських військових.

Нагадаємо, в кінці 2017 року президент США Дональд Трамп під час щотижневого звернення до громадян країни заявив, що західна коаліція відвоювала у бойовиків майже всю захоплену ними територію терористичного угруповання "Ісламська держава" в Сирії й Іраку.

Бойовики ІДІЛ вторглися до Іраку у 2014 році і за лічені тижні зайняли третину території країни, зокрема великі міста Мосул і Тікріт. У 2016 році почалося звільнення захоплених ними територій. У листопаді 2017 року ісламісти втратили контроль над останнім містом в Іраку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів