США найближчим часом не планують розміщувати ракети, заборонені в ДРСМД, - Болтон

Трамп планує вийти з договору через порушення його положень Росією

Джон Болтон AFP

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що США найближчим часом не планують розміщувати в Європі ракети, які заборонені Договором про ракети середньої і меншої дальності (ДРСМД). Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Сполучені Штати в найближчому майбутньому не має наміру розміщувати в Європі ракети, які заборонені ДРСМД", - сказав він журналістам в Парижі.

За його словами, це питання відноситься до категорії "глобальної стратегії" як самих США, так і НАТО, і Вашингтон веде з союзниками по блоку тісні консультації з цієї проблеми, сподіваючись на узгодження позицій.

Він звинуватив російську сторону в порушенні положень договору. Одночасно він зазначив, що ряд країн, зокрема Китай, Іран, Пакистан, Індія і Північна Корея також мають ракетами, які підпадають під ДРСМД.

Новини за темою: На засіданні ради Росія - НАТО обговорили долю Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності

Раніше Трамп, виступаючи перед журналістами, заявив, що США виходять з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (РСМД), тому що Росія порушила його і не надала звіт.

Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності був підписаний у 1987 році генеральним секретарем ЦК КПРС Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом.

Угода забороняє сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 км, а також їхнє випробування і розгортання.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів