США і НАТО готуються до найбільших військових навчань з 2002 року

На території Норвегії більше 45 тисяч військових за підтримки авіації тафлоту будуть вчитися відбивати напад на одну з країн альянсу

twitter U.S. Dept of Defense

Стратегічні навчання НАТО "Єдиний тризуб – 2018" (Trident Juncture 2018) відбудуться в Норвегії з 25 жовтня по 7 листопада, повідомляє ABC News. У них братимуть участь всі види збройних сил, 45 тисяч військових, 10 тисяч транспортних засобів, 150 одиниць авіатехніки і 60 кораблів з 31 країни.

У маневрах візьмуть участь як країни, що входять до альянсу, так і його партнери - Фінляндія та Швеція. Навчання стануть наймасштабнішими в рамках НАТО за останні 16 років. 

Новини за темою: У НАТО підтримали Україну в наміру внести зміни до Конституції щодо курсу на ЄС і Альянс

"Єдиний тризуб – 2018" стануть симуляцією відбиття нападу на одну з країн альянсу. Експерти вважають, що в першу чергу це сигнал для Росії. Країни Заходу намагаються переконати Москву в тому, що НАТО — оборонний союз, який захищає своїх, тому немає сенсу нападати на державу, яка є його членом. Найбільше російської агресії побоюються маленькі країни Прибалтики - Литва, Латвія і Естонія. 

Крім того, масштабними маневрами на півночі Європи НАТО дає зрозуміти Кремлю, що не терпітиме привласнення природних багатств Арктики.

Новини за темою: США закликали Угорщину не перешкоджати співпраці України і НАТО

В інтерв'ю ABC News адмірал Джеймс Фогго, командувач Військово-морськими силами США в Європі та Африці, заявив, що Росія після закінчення Холодної війни втратила свою колишню потужність на морі. Єдину серйозну небезпеку становить її флот бойових субмарин.

На сьогодні Росія має в Чорному морі і східному Середземномор'ї шість підводних човнів класу "Кіло" (проекти "Палтус" і "Варшав'янка"), озброєні крилатими ракетами "Калібр", здатними вразити будь-яку європейську столицю.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів