Спроба перевороту в Туреччині: До довічного ув'язнення засуджено шістьох журналістів

У країні ув'язненими залишаються щонайменше 73 журналістів

Засуджені Ахмет і Мехмет Алтан The Guardian

У Туреччині суд 16 лютого засудив шістьох журналістів, зокрема трьох відомих, до довічного ув'язнення за звинуваченням у причетності до спроби перевороту в липні 2016 року. Про це повідомляє The Guardian.

Журналістів звинуватили в тому, що вони під час проведення ток-шоу передавали повстанцям "зашифровані послання". Також у своїх колонках у газетах вони начебто закликали до повалення уряду та підтримували зв’язки з членами руху Фетхуллаха Гюлена, який організував спробу державного перевороту.

Жорстокий вердикт був швидко засуджений захисниками свободи преси як "руйнівний прецедент", який показує "повне ігнорування верховенства закону" в Туреччині.

Як повідомляє Комітет із захисту прав журналістів, щонайменше 73 журналістів залишаються у в'язниці, за цим показником країна вже випереджає Китай і Єгипет.

Серед засуджених 16 лютого – колишній головний редактор газети Taraf Ахмет Алтан, його брат, журналіст і вчений Мехмет Алтан, а також журналістка Назлі Ілічак.

Нагадаємо, в Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року окремі групи армії країни намагалися здійснити військовий переворот. До ранку переворот вдалося придушити. Внаслідок цих подій 265 осіб загинули, близько 2 тис. були поранені.

Влада країни звинуватила в організації перевороту ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, який живе в США вже довгий час. Він же заявив, що переворот було інсценовано владою для оголошення обвинувальних вироків.

За умов надзвичайного стану у Туреччині арештували понад 47 тис. людей за підозрами у причетності до перевороту чи й у зв'язках із рухом Гюлена. Іще понад 100 тис. людей, працівників державних і бюджетних організацій та установ, були звільнені з посад практично без можливості знайти іншу схожу роботу.

У країні відбулися масові чистки у військовому відомстві, судовій системі, серед освітян та правоохоронців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів