Справа Скрипаля: Потерпілий поліцейський заявив, що втратив усе через "Новичок"

Фахівцям довелося знищити практично всі речі з будинку, де жив сержант

BBC

Сержант поліції Нік Бейлі, який першим оглядав будинок Сергія Скрипаля 4 березня, був госпіталізований із симптомами отруєння. Потім сліди нервово-паралітичної речовини "Новачок" знайшли на безлічі речей в його будинку. Про це повідомляє BBC.

"Я не знаю, як це було. Може бути, "Новачок" проник через рукавички. Може бути, це сталося, коли я поправляв респіратор або окуляри, коли я був у будинку і речовина вже було на моїй руці", - сказав Бейлі.

Новини за темою: Справа Скрипаля: РосЗМІ назвали ім'я ймовірного третього підозрюваного

На момент огляду будинку Скрипаля сержант не знав, що спочатку "Новачок" був нанесений на ручку вхідних дверей. Поліцейський розповів, що відчув себе погано досить швидко. До того моменту, коли він вийшов з будинку Скрипаля і став знімати з себе захисний костюм, уже відчув сильний жар.

Наступного ранку поліцейському значно погіршало.

"Все тряслося. Я дуже нетвердо стояв на ногах. Потів вже не тільки лоб, але і спина. Все моє тіло стікало потім", - говорить сержант, насилу підбираючи слова.

Новини за темою: Стало відомо щодо подробиць життя офіцера ГРУ РФ Мішкіна-Петрова, підозрюваного в отруєнні Скрипалів, - BBC

Бейлі потрапив у лікарню у вівторок 6 березня - трохи більше доби після отруєння. Коли Бейлі повідомили, що в його крові виявлено "Новачок", він був сильно наляканий. Лікування поліцейського було болючим.

"Я весь час був у свідомості. Мені робили багато ін'єкцій. Іноді мені в руки кололи внутрішньовенно п'ять або шість препаратів одночасно. Фізично через якийсь час мені заціпило", - сказав сержант.

Через два з половиною тижні після госпіталізації Бейлі виписали з лікарні. 

Фахівцям довелося знищити практично всі речі з будинку, де жив сержант поліції Нік Бейлі.

"Ми втратили не тільки будинок, ми втратили всі наші речі, включаючи всі речі дітей. Ми втратили машини - все, все. Так, було дуже важко це прийняти. Фізично я відновився досить швидко, спасибі співробітникам лікарні. А ось психологічне відновлення забрало більше часу", - сказав Бейлі.

Новини за темою: Скрипаль контактував з СБУ, - журналіст

Екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були отруєні в британському місті Солсбері 4 березня. Пізніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність лежить на Росії, а слідство підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу "Новичок", який виробляють в Росії. Встановлено, що головними підозрюваними в отруєнні є росіяни і офіцери військової розвідки РФ Олександр Петров і Руслан Боширов. 

Пізніше The Insider і Bellingcat з'ясували, що Руслан Боширов насправді виявився полковником ГРУ Анатолієм Чепігою. Guildhall з посиланням на власні джерела в Державній прикордонній службі України повідомляв, що підрозділ полковника спецназу ГРУ РФ Анатолія Чепіги під час Революції гідності міг бути в Києві та брати активну участь в ескалації подій на Майдані. 

У той же час підозрюваний в отруєнні екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля Олександр Петров насправді виявився військовим лікарем ГРУ РФ Олександром Мішкіним

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів