Спікер парламенту Молдови замість президента підписав закон про заборону російської пропаганди

Президент Ігор Додон двічі відмовився промульгувати закон

Фото з відкритих джерел

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду, який за рішенням конституційного суду країни виконує обов'язки президента, підписав закон, що забороняє ретрансляцію російських новин та інформаційно-аналітичних програм (закон проти пропаганди). Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Проект поправок до Кодексу про телебачення і радіо, які забороняють російські новини та інформаційно-аналітичні програми на телебаченні і радіо, було ухвалено парламентом 7 грудня одразу у двох читаннях. Згідно із запропонованими змінами, новини, які транслюють молдавські теле- та радіомовники, можуть бути зроблені тільки в країнах ЄС, США, Канаді та країнах, які ратифікували конвенцію про транскордонне телебачення (Росія її не ратифікувала). За порушення цього передбачено штрафи.

20 грудня президент Додон повернув законопроект на перегляд до парламенту, а 22 грудня парламент схвалив його повторно без змін. Президент і після цього відмовився промульгувати закон, пославшись на "вищі інтереси народу", і звернувся до КС з проханням розглянути його конституційність.

5 січня КС постановив, що промульгувати законопроект замість Додона зможе спікер парламенту Андріан Канду або прем'єр Павло Філіп. Таке рішення суд схвалив, після того як Додон двічі відмовився його підписувати.

Уперше КС схвалив рішення тимчасово відсторонити від посади президента 17 жовтня 2017 року. Тоді суд ухвалив, що тимчасово виконати обов'язки президента в разі необхідності може спікер парламенту або прем'єр-міністр. Саме так, без підпису президента Додона, призначили міністра оборони Еуджена Стурзу. Тоді КС постановив, що обставиною, за якої виправдане тимчасове виконання обов'язків глави держави, може бути небажання Додона виконувати свої конституційні обов'язки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів