SpaceX запустила надважку ракету Falcon Heavy

Сьогодні стався історичний запуск надважкої ракети-носія Falcon Heavy, який через 7 років підготовки провела компанія Ілона Маска SpaceX

Фото з відкритих джерел

Американська компанія SpaceX у вівторок успішно здійснила перший пробний запуск ракетоносія Falcon Heavy з космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида (США).

Falcon Heavy – найпотужніша ракета, яку запустили у космос за останні 45 років. До цього запуску у ЅрасеХ готувалися 7 років.

Висота ракети – 70 м, діаметр – 3,7 м, ширина в розгінному блоці – понад 12 м, маса – 1 420 тонн.

У вантажному відсіку Falcon Heavy відправлено особистий автомобіль Ілона Маска – червоний Tesla Roadster, всередині на повторі лунає пісня David Bowie – Space Oddity.

Цю ракету надалі планують використовувати для відряджання туристів навколо місячної орбіти.

Falcon Heavy теоретично здатна вивести на низьку навколоземну орбіту до 63 тонн вантажу. Вартість одного запуску оцінюється в 80-120 мільйонів доларів в залежності від завантаження.

У разі якщо запуск вийде вдалим, два прискорювачі планують посадити на мисі Канаверал, а центральний - приземлити на плавучу платформу в Атлантичному океані.

Основною метою тестового старту названа перевірка працездатності Falcon Heavy і можливості виведення супутників на орбіту Землі.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів