Соцопитування: Макрон виграє президентську гонку в Ле Пен у другому турі

До виборів голови держави у Франції залишилося 2,5 тижні

Еммануель Макрон і Марін Ле Пен Euronews

У Франції організація "Ifop-Fiducial" провела соцопитування, згідно з яким у першому турі президентських виборів в країні за лідера партії "Національний фронт" Марін Ле Пен готові проголосувати 25% французів. Кандидат від партії "Вперед!" Еммануель Макрон отримає 24,5% голосів. А республіканець Франсуа Фійон — 18%.

Однак, на думку респондентів, у другому турі Макрон виграє у Ле Пен, отримавши 59,5% голосів, в той час як лідер "Національного фронту" отримає 40,5%.

Як повідомляє комунікаційне агентство Elabe, за результатами других передвиборних телевізійних дебатів, перемогу, на думку глядачів, переміг кандидат від "Лівого фронту" Жан-Люк Меланшон, який отримав схвалення 25% телеглядачів. За ним з 21% підтримки йде Макрон. На третьому місці був Фійон, який отримав 15%. Ле Пен здалася переконливою 11% опитаних, а кандидат від Соціалістичної партії Бенуа Амон отримав лише 9% голосів.

Нагадаємо, перший раунд президентських виборів у Франції відбудеться 23 квітня 2017 р. У разі, якщо переможцем не буде визнаний жоден з кандидатів, буде проведено другий тур 7 травня.

Одиноким прихильником європейських ідеалів виступає саме Макрон. Відповіддю на всі виклики всередині Франції і від ЄС для Макрона є поглиблення європейської інтеграції. Висловивши рідкісну за теперішніх часів підтримку Ангелі Меркель в її політиці щодо біженців, він також не підтримує зведення стін або призупинення Шенгену між європейськими державами, зате відстоює створення "фортеці Європа" (не вживаючи самого терміна) з посиленим захистом кордону, спільними поліцейськими і розвідувальними силами.

На протилежному краю спектра - відверто євроскептична Марін Ле Пен. Вже перший пункт її передвиборної програми не залишає місця двозначності: "Повернути нашу свободу і контроль над нашою долею, відновивши суверенітет (фінансовий, законодавчий, територіальний, економічний) французького народу", організувавши протягом перших шести місяців після виборів референдум про членство Франції в Європейському Союзі.

Також вона виступає за відмову від євро і повернення до національної валюти. Її ідеал - велика Франція, на рівних розвиває відносини з іншими великими державами, зокрема з Америкою Трампа та Росією Путіна.

Серединну позицію займає Франсуа Фійон, який теж надихається ідеалами відродження історичної величі Франції, однак ця велич має нарощуватися поступово і з використанням переваг членства в ЄС, через переформатування відносин між його складовими та посилення суверенітету окремих держав.

Джерело: Соціальне опитування

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...