Сьогодні у Швеції стартує Нобелівський тиждень, першими назвуть лауреатів у галузі медицини

Цьогоріч не вручатимуть Нобелівську премію з літератури

З відкритих джерел

У понеділок, 1 жовтня, стартує Нобелівський тиждень-2018. У шведському Стокгольмі послідовно назвуть імена лауреатів Нобелівської премії в області фізіології або медицини (1 жовтня), фізики (2 жовтня) та хімії (3 жовтня). Потім 5 жовтня в столиці Норвегії Осло стане відомий лауреат премії миру, а 8 жовтня знову в Стокгольмі назвуть володаря премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля.

Церемонія оголошення лауреатів у галузі фізіології або медицини почнеться після 12:15 за київським часом. Трансляція англійською мовою буде вестися на офіційному сайті та Youtube-каналі Нобелівської премії.

Нагадаємо, цього року Шведська королівська академія наук вирішила відмовитися від вручення Нобелівської премії з літератури. Причиною став скандал у комітеті, який визначає ім'я лауреата. У центрі подій тоді опинилася поетеса Катаріна Фронстенсон. Її чоловіка, фотографа Жан-Клода Арно 18 жінок звинуватили в домаганнях. Крім того Фростенсон була заявлена як джерело семи випадків дострокового витоку інформації про ім'я лауреата "нобелівки". Таким чином, кількість членів відповідного комітету скоротилася з 12 до 11, а довіра до нього була підірвана, через що Нобелівський фонд вирішив зробити перерву.

Відзначимо також, що традиційна церемонія вручення Нобелівських премій відбудеться 10 грудня – в день смерті засновника нагороди, промисловця і винахідника Альфреда Нобеля. У 2018 році ця дата припадає на понеділок.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів