SIPRI: Продаж зброї у світі за п'ять років зріс на 10%, найбільші експортери – США і РФ

До п'ятірки лідерів також увійшли Франція, Німеччина і Китай

Військові США, архівне фото www.ntv.ru

Обсяги продажу зброї у світі в 2013-2017 роках зросли на 10% порівняно з 2008-2012 роками. Про це це йдеться в оприлюдненому в понеділок, 12 березня, звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

Найбільшими світовими експортерами зброї є США, Росія, Франція, Німеччина і Китай (забезпечили 74% сукупного світового обсягу експорту озброєнь за останні п'ять років).

На частку США припало 34% загального обсягу експорту озброєнь. Вашингтон постачав зброю у 98 держав, 49% від загального обсягу – до країн Близького Сходу.

Показники США перевищили російські на 58%.

Частка РФ у світових продажах зброї, яка є другим за величиною експортером, знизилася на 7,1%. Франція, третій експортер, збільшила продажі за останні роки на 27 %, а от четвертий – Німеччина – навпаки, скоротила на 14%.

У 2013-2017 роках імпорт озброєнь Китаєм скоротився на 19%. Незважаючи на зниження, Китай став п'ятим найбільшим імпортером зброї у світі за вказаний період.

У звіті також зазначається, що більшість держав на Близькому Сході безпосередньо брали участь в насильницьких конфліктах. У звязку з цим імпорт озброєнь державами в цьому регіоні збільшився на 103%.

Найбільш активно в світі скуповували зброю Індія, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ.

Нагадаємо, у березні Держдепартамент США схвалив продаж Україні 37 протитанкових комплексів Javelin і 210 ракет до них на 47 млн дол. Тепер сторони можуть укласти контракт. Відповідне повідомлення надіслано до Конгресу США.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів