SIPRI: Перспективи прогресу в ядерному роззброєнні залишаються похмурими

Держави, що володіють ядерною зброєю, як і раніше, роблять її пріоритетом у своїй стратегії нацбезпеки

Світові обсяги ядерної зброї скорочуються, проте перспективи прогресу в ядерному роззброєнні залишаються похмурими. Про це повідомила прес-служба Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) у зв'язку з випуском доповіді за кількістю ядерного озброєння.

Дані показують: у той час як загальна кількість ядерної зброї у світі знижується, жодна з держав, що володіють ядерною зброєю, не готове в найближчому майбутньому відмовитися від своїх ядерних арсеналів.

Станом на початок 2016 року дев'ять країн, – Сполучені Штати, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північну Корею, мають приблизно 4120 одиницями оперативно розгорнутого ядерної зброї. Якщо підрахувати всі ядерні боєголовки, відповідні держави володіли в загальній складності близько 15395 одиниць ядерної зброї в порівнянні з 15850 на початку 2015 року.

Зменшення загальної кількості ядерної зброї в світі пов'язано з скороченням запасів стратегічних ядерних озброєнь між Росією та США, на яких припадає понад 93% всієї ядерної зброї.

Новини за темою: НАТО ризикує зіткнутися з ядерною війною з РФ вже в 2017 році, - екс-заступник голови Альянсу

Тим не менш, незважаючи на здійснення двостороннього Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з 2011 року, темпи їх скорочення залишається повільним.

При цьому, Росія і США мають намір провести великі і дорогі програми ядерної модернізації. Наприклад, Вашингтон планує витратити 348 млрд дол. протягом 2015-2024 років на збереження та всебічне оновлення своїх ядерних сил. За деякими оцінками, програма модернізації ядерної зброї США може коштувати до 1 трлн дол. протягом найближчих 30 років.

"Амбітний план модернізації США, представлений адміністрацією Обами, різко контрастує з обіцянку президента Барака Обами щодо скорочення кількості ядерної зброї, а також роль, яку вони відіграють у стратегії національної безпеки США", – сказав співавтор SIPRI Ханс Крістенсен.

Інші держави, що володіють ядерною зброєю, мають набагато менші арсенали, але всі почали впроваджувати нові системи доставки ядерної зброї, або оголосили про свій намір зробити це.

Новини за темою: Посли G7 закликали ВР удосконалити законодавство у сфері ядерної безпеки

Наприклад, Китай поступово збільшує свої ядерні сили і модернізує арсенал. Індія і Пакистан розширюють запаси ядерної зброї і можливості постачання ракет. Північна Корея, згідно з оцінками, має достатню кількість расщепляющегося матеріалу для приблизно 10 ядерних боєголовок. Тим не менш, поки неясно, чи буде вироблено або розгорнуто оперативне зброю Північній Кореї.

"Незважаючи на триваюче скорочення кількості зброї, перспективи справжнього прогресу в напрямі ядерного роззброєння залишаються похмурими", – сказав керівник проекту SIPRI Кайл Шеннон. На його думку, всі держави, що володіють ядерною зброєю, як і раніше роблять ядерну зброю пріоритетом у своїй стратегії національної безпеки.

Нагадаємо, за даними SIPRI, світові військові витрати склали майже 1,7 трлн дол. у 2015 році, збільшившись на 1% в реальному виразі з 2014 року.

Новини за темою: Як зробити світ вільним від ядерної зброї

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів