Швейцарія зажадала від Росії припинити шпигунську діяльність на її території

МЗС Швейцарії в цьому році три рази викликало посла Росії в Берні, щоб висловити стурбованість

Ален Берсе Keystone/Peter Schneider

Уряд Швейцарії зажадав, щоб Російська Федерація припинила будь-яку шпигунську діяльність на її території. Про це повідомляє Reuters

Як передає видання, Міністерство закордонних справ Швейцарії в цьому році три рази викликало посла Росії в Берні, щоб висловити стурбованість з приводу передбачуваних операцій проти організацій, що базуються в Швейцарії, включаючи лабораторію, яка використовується для випробування хімічної зброї.

"Швейцарське МЗС закликало Росію негайно припинити незаконну діяльність на швейцарській землі або проти швейцарських цілей", - йдеться в заяві.

Крім того, швейцарське Розвідувальне управління заявило, що напередодні воно працювало з британськими та голландськими колегами, щоб зірвати російську змову, що, як передбачається, була націлена на Швейцарську лабораторію.

Місцева газета Tages-Anzeiger з посиланням на джерела повідомила, що підозрювані агенти направляються до лабораторії біля Берна, яка аналізує хімічну та біологічну зброю і перевіряє нервово-паралітичні агенти, такі як "Новачок". 

Нагадаємо, що екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були отруєні в британському місті Солсбері 4 березня. Першу дозу речовини "Новачок" вони отримали у власному будинку. Також сліди нервово-паралітичної речовини були знайдені в ресторані, де Сергій Скрипаль обідав з дочкою. 

Британські слідчі підозрюють двох російських громадян зі складу спецслужб РФ в безпосередньому скоєнні замаху. У Великый Британії вони потрапили з дійсними російськими паспортами, але, ймовірно, вигаданими іменами - Олександр Петров і Руслан Боширов. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів