Сенатори США пропонують покарати санкціями РФ не лише за кібератаки, але й за дії в Сирії та Україні

Законопроект про додаткові санкції розроблено групою із 10 сенаторів, серед яких як демократи, так і республіканці

Сенат США, архівне фото Фото з відкритих джерел

Запропоновані групою американських сенаторів нові санкції щодо Російської Федерації стосуються не тільки кібератак, в яких Вашингтон звинувачує Москву, але й дій Росії в Сирії та Україні, повідомляє Washington Post.

За інформацією видання, проект, який незабаром буде представлено в сенаті, передбачає введення санкцій проти будь-кого, хто підтримуэ кібератаки проти громадських і приватних інфраструктур США.

Крім того, сенатори пропонують ввести обмежувальні заходи щодо інвестицій у російські енергетичні проекти, передбачено санкції за участь будь-яких структур в операціях міноборони РФ і російської розвідки.

Про які саме операції йдеться, видання не уточнює.

Крім цього, передбачено санкції проти РФ за порушення прав людини, зокрема під час громадянської війни в Сирії та конфлікту на сході України.

Сенатори наполягають на необхідності надати допомогу Європі у веденні контрпропаганди і просуванні демократії.

Законопроект про додаткові санкції розроблено групою із 10 сенаторів, серед яких як демократи, так і республіканці.

При цьому наголошується, що більшість сенаторів-республіканців на даному етапі не палає бажанням вводити додаткові обмежувальні заходи проти Росії.

"Усім потрібно зупинитися, перепочити і подивитися, як розвивається вся ця історія (відносини з РФ, - ред.). І тільки потім нам потрібно буде розробляти конкретні плани", - сказав республіканець Джеймс Ріш, який є членом сенатського комітету у закордонних справах.

Як повідомлялося, американські сенатори планують ввести "повномасштабні" санкції щодо Росії у зв'язку з кібератаками, що вплинули на хід президентських виборів.

Раніше американські розвідники дійшли згоди, що російське вище керівництво, включаючи президента Путіна, особисто причетне до кампанії з незаконного впливу на хід президентських виборів у США.

До надання відповідних висновків американською розвідкою новообраний президент США Дональд Трамп наполягав на тому, що розмови про причетність РФ до кібератак є "полюванням на відьом". Після ознайомлення його думка змінилася. Трамп визнав, що РФ причетна до кібератак на США, однак не вважає, що це вплинуло на результат виборів у країні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів