Сенат Польщі вночі проголосував за закон про Інститут національної пам'яті

За ухвалення законопроекту проголосували 57 сенаторів, проти - 23, двоє утрималися

З відкритих джерел

Сенат Польщі близько трьох годин ночі (за київським часом) в четвер прийняв без поправок закон про інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Про це повідомляє TVP info.

За ухвалення цього законопроекту проголосували 57 сенаторів, в основному правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS), проти - 23 сенатора опозиційних сил, а двоє сенаторів утрималися.

Протягом дня в Сенаті спочатку в комісіях, а потім на засіданні верхньої палати парламенту велася бурхлива дискусія про те, яким буде зміст цього закону.

Новини за темою: Сенат Польщі розгляне закон про інститут національної пам'яті 31 січня, - маршал

Депутати опозиції наполягали, що цей законопроект є невдалим і його потрібно змінити, оскільки він вводить цензуру в Польщі на ведення дискусій у питанні вини поляків за злочини під час Другої світової війни і погіршує стосунки з іншими країнами, зокрема Ізраїлем і США.

У той же час, провладні депутати наполягали, що законопроект потрібно прийняти із запропонованими поправками, щоб уникнути ситуацій, коли Польщу і польський народ безпідставно звинувачувати в злочинах проти євреїв у роки війни.

Новини за темою: "Антибандерівський закон" у Польщі: Про що йдеться в документі та чим це може загрожувати українцям на практиці

Польський Сейм 26 січня схвалив законопроект, що передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистської Німеччини, військові злочини або злочини проти людяності. Законопроект забороняє використовувати словосполучення "польський табір смерті" при описі концтаборів, що існували на території окупованої Польщі. Будь-який громадянин країни, а також іноземець, який порушив закон, буде засуджений до виплати штрафу або тюремного ув'язнення строком до трьох років.

Поправки законопроекту також передбачають кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології". МЗС України висловило стурбованість з-за прийняття цього документа. Світове співтовариство піддало його критиці як такий, що "заперечує Голокост і зображає в непривабливому світлі українців". Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що виступає категорично проти прийняття цього закону. Пізніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що має намір "ретельно проаналізувати" закон про інститут національної пам'яті.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів