Сенат Чехії не розглядає посилення санкцій проти Росії

Голови закликали Україну і Росію "сісти за стіл переговорів"

Фото з відкритих джерел
Голова Сенату Чеської Республіки Ярослав Куберта і голова палати представників Радек Вондрачек підтримують збереження діючих антиросійських санкцій, однак їх жорсткість не розглядають. Про це повідомляє Radio Praha.
 

"Я підтримую санкції щодо Росії, оскільки, на жаль, у нас немає іншої можливості заявити про свою незгоду з діями російської сторони", - заявив Куберта.

Також в Сенаті заявили, що головне завдання після подій в Азовському морі – привести обидві сторони за стіл переговорів.

При цьому він заявив, що не підтримує посилення санкцій "з-за неясності інтересів, які переслідує кожна зі сторін конфлікту". Куберта вказав на "негативний вплив пенсійної реформи на популярність Володимира Путіна і на інтереси Петра Порошенка по залученню виборців перед президентськими виборами".

Радек Вондрачек, зі свого боку, заявив, що не бачить причин скасовувати антиросійські санкції, "оскільки причини, за якими вони були введені, продовжують діяти".

Новини за темою: Чехія внесла Україну до списку безпечних країн

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь. Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу", внаслідок чого останній зазнав ушкодження. Однак українська корабельна група вирішила продовжити хід, оскільки діяла в рамках міжнародного морського права. Коли вона підійшла до Керченської протоки, Росія оголосила, що перехід закрито в обидві сторони через сходження на мілину танкера. Але пізніше виявилося, що рух українських кораблів блокується навмисно.

Близько 19:00 корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід з протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на ураження і захопили українські кораблі. Окрім суден, у полоні російських силовиків опинилися 24 українські моряки. Трьох з них було поранено і доставлено до лікарні Керчі. 

27-28 листопада підконтрольний Росії "суд" у Криму заарештував усіх українських моряків, включаючи поранених, на термін 60 діб. Їх звинувачують у незаконному перетині російського кордону. Згодом повідомлялося про їх вивезення з Криму до Росії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів