Росія проти американського проекту OneWeb, який має забезпечити інтернетом найвіддаленіші куточки світу, - ЗМІ

У країні побоюються, що супутникова система загрожуватиме національній безпеці Російської Федерації

Проект OneWeb З відкритих джерел

Федеральна служба безпеки РФ (ФСБ) виступає проти американського проекту OneWeb, який має забезпечити доступом до інтернету найвіддаленіші куточки світу. Про це повідомляє Reuters.

Проект OneWeb передбачає створення мережі з 900 супутників. Передбачалося, що більшість з них доправлять на орбіту ракетою-носієм "Союз" із космодрому "Байконур" у Казахстані та Космічним центром у Гвіані. Компанія OneWeb уклала угоду з Роскосмосом у 2015 році, також було створено спільне підприємство з дочірньою компанією для обслуговування Росії.

Після заперечень з боку Росії OneWeb відмовилася від більшої частки в підприємстві, повідомили виданню два джерела.

Представник ФСБ Володимир Садовніков заявив на конференції у Москві, що Федеральна служба безпеки виступає проти проекту, оскільки іноземний інтернет-провайдер може отримати монополію на надання доступу до всесвітньої мережі у віддалених районах РФ.

Новини за темою: Трамп хоче зробити галактику знову великою

"Деякі регіони Росії стануть повністю залежними від іноземної супутникової служби", - цитують Садовнікова.

Окрім того, він висловив побоювання, що OneWeb не буде використовувати супутникову систему для збору інформації. Він запропонував шлях протистояння можливим загрозам запровадження подібних проектів - обмежувати їхнє використання в Росії, натомість створювати конкурентні російські системи зв'язку з аналогічними функціями.

Володимир Садовніков висловився за створення аналогічної мережі партнерських відносин з Індією, Китаєм та країнами, які він назвав неагресивними.

Уточнюється, що компанія OneWeb не відповіла на запит ЗМІ, а в Роскосмосі відмовилися коментувати ситуацію.

Новини за темою: Думки про Всесвіт: Що таке Всесвітній тиждень космосу і для чого він потрібен

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів