Росія повернула Казахстану частину земель космодрому Байконур

Казахстану передали ділянку площею 11,6 тис. га

Фото з відкритих джерел

Частину земель космодрому Байконур, які орендувала Росія, передано владі Казахстану. Про це повідомили в прес-службі Міністерства оборонної та аерокосмічної промисловості Казахстану.

Наголошується, що Росія і Казахстан 9 листопада підписали протокол про внесення змін до договору оренди комплексу Байконур.

"Згідно з документом, з російської оренди виведено 11,6 тисячі гектарів землі поблизу селищ Акай і Торетам та передано Кизилординській області для подальшого розвитку на ній соціально-економічної інфраструктури", – йдеться в повідомленні казахського оборонного відомства.

У 1994 році було укладено договір оренди, за яким Росія зобов'язувалася виплачувати Казахстану 115 млн дол. на рік. У 2004 році Москва й Астана домовилися продовжити оренду до 2050 року. У 2010 році голова профільного підприємства "Казахстан гарыш сапары" ("Казахстанське космічне сполучення") Габдуллатиф Мурзакулов виступив із заявою, що космічна програма країни на 2010-2014 роки передбачає поступову передачу космодрому Байконур у повне володіння Казахстану.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів