"ТАСС"

Постійний представник РФ при ООН Василь Небензя заявив сьогодні на екстреному засіданні Ради безпеки ООН, що Великобританія повинна надати матеріальні докази російського сліду в отруєнні екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля і пригрозив відповіддю Росії на ультиматум Великобританії.

"Від нас вимагають зізнатися у злочині протягом 24 годин. Ми не дозволимо розмовляти з нами мовою ультиматумів. Попереджаємо, що все це не залишиться без відповіді. Ми вимагаємо пред'явити матеріальні докази російської причетності", - сказав Небензя.

Новини за темою: Замах на Скрипаля став першою атакою із застосуванням хімічної зброї на території Альянсу з моменту заснування, - НАТО

Він звинуватив Лондон у "нагнітанні істерики" і "ведення інформаційної війни".

Великобританія офіційно підтвердила застосування в отруєнні Скрипаля нервово-паралітичного газу "Новачок". Представник Росії заперечує розробку цієї речовини в РФ, стверджуючи, що "хімічну формулу "Новачка" також знають британці і американці".

Новини за темою: Розробник "Новачка" заявив, що Скрипаль і його дочка не зможуть повністю видужати

Позицію Великобританії підтримали більшість країн Радбезу ООН, зокрема США, Швеція і Польща. Лише Казахстан закликав не робити поспішних висновків до кінця розслідування.

На цьому ж засіданні британський представник при ООН звинуватила Росію в порушенні статуту ООН і Конвенції про хімічну зброю. Британські власті припускають, що Росія "втратила контроль над нервово-паралітичним речовиною".

Новини за темою: Велика Британія шукає заміну російському газу, – Мей

Нагадаємо, що 4 березня Сергій Скрипаль був отруєний у британському місті Солсбері. Його й дочка доставили в лікарню з ознаками отруєння невідомою речовиною. Постраждали також понад 20 мирних громадян і поліцейські. У зв'язку з інцидентом Великобританія висилає 23 російських дипломатів і оголосила бойкот ЧС-2018 в Росії.