Рідкісний рожевий діамант продали за 49,8 млн доларів

Рожевий колір, який свідчить про виняткову хімічну чистоту, має лише 2% діамантів

Christie's

Унікальний рожевий діамант Fancy Vivid Pink розміром 18,96 карати продали на аукціоні Christie's у Швейцарії за 50,3 млн швейцарських франків (49 млн 871 тисяча доларів США). Про це повідомляється на сайті аукціонного дому.

Камінь придбав Гаррі Вінстон, який одразу ж перейменував його на The Winston Pink Legacy.

Гемологи пояснюють, що ця коштовність унікальна, оскільки знайти інший діамант такої ж ваги і кольору - майже нереально. 

Дорогоцінні камені рожевого кольору відносять до рідкісної підгрупі IIa. Їхнє рідкісне забарвлення викликає мінімальний вміст азоту, що гарантує винятковий колір і чистоту. Такі камені складають менше 2% від усього дорогоцінного каміння світу. 

Новини за темою: На аукціоні Sotheby's продали пляшку вина за 558 тисяч доларів

Крім того, Fancy Vivid Pink, він же The Winston Pink Legacy, має унікальну особливість - відсутність слідів вторинного кольору в камені. Один такий камінець зустрічається на 100 000. 

За 250-річну історію Christie's рожеві діаманти вагою більше 10 каратів продавалися лише чотири рази. Більше однієї п'ятої карата важить менше 10 відсотків рожевих діамантів.

Унікальний рожевий діамант виставили на продаж спадкоємці американського фізика-теоретика, керівника Манхеттенського проекту Роберта Оппенгеймера.

Новини за темою: На аукціоні вперше продали картину, написану штучним інтелектом

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів