РФ запросила у НАТО дані про знищення запасів "Новичка" в Чехії

Зокрема, Росію цікавить, хто фіксував знищення Чехією запасів речовини

The Times

Росія запросила у НАТО дані про знищення чеських запасів нервово-паралітичної речовини "Новичок". Про це заявила представник МЗС РФ Марія Захарова, передають "РИА Новости".

За словами представника МЗС, Москва чекає від Альянсу офіційної відповіді.

Зокрема, Росію цікавить, хто фіксував знищення Чехією запасів "Новичка". Крім того, в Кремлі хочуть знати, які ще з країн Північноатлантичного альянсу займаються дослідженнями речовини цього типу.

Вчора, 3 травня, президент Чехії Мілош Земан заявив, що Чехія в малих дозах виробляла і проводила випробування нервово-паралітичної речовини "Новичок". Після цього, уточнив президент, всі зразки було знищено.

Нагадаємо, що екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були отруєні в британському місті Солсбері 4 березня. Глава уряду Великої Британії Тереза Мей поклала всю відповідальність на російські спецслужби, а розслідування підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу "Новичок", який виробляють у Росії.

Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки британських експертів про те, що Скрипалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною, однак постпред РФ при ООН Василь Небензя зазначив, що в доповіді ОЗХО ніяк не згадується, що виробником речовини є Росія.

Пізніше глава МЗС РФ Сергій Лавров висунув зустрічну версію - що Скрипалі були отруєні речовиною BZ, що знаходиться на озброєнні США та Великої Британії. Швейцарська лабораторія, на дослідження якої він послався, спростувала цю заяву.

Також з'явилися дані про те, що влада РФ почала знесення корпусів НДІ в Шиханах. Саме в ньому, на думку Великої Британії, велися розробки газу "Новичок".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів