РФ ветувала засудження ракетних випробувань КНДР

Рішення було несподіваним для багатьох дипломатів, оскільки документ планувала підтримати навіть Китайська Народна Республіка

Радбез ООН, архів EPA

Представник Російської Федерації проголосувала проти заяви Ради безпеки Організації об'єднаних націй (ООН), яка засуджувала недавній запуск ракети КНДР. Про це повідомляє DW.

"Спроба Ради безпеки ООН прийняти заяву, що засуджувала б останні ракетні випробування КНДР і серйозно застерігала б комуністичне керівництво країни від подальших запусків ракет, провалилася через вето Росії. Увечері середи, 19 квітня, російський представник у Радбезі ООН висловився проти запропонованого тексту заяви. За даними дипломатів, Москва наполягала на включенні в текст слів, які б підкреслювали необхідність врегулювання конфлікту з КНДР шляхом діалогу", - зазначають у виданні.

Також відомо, що подібне рішення було несподіваним для багатьох дипломатів, оскільки документ планувала підтримати навіть Китайська Народна Республіка.

У запропонованому Штатами варіанті тексту говорилося, що міжнародне співтовариство вживатиме "серйозних заходів" щодо КНДР. США пропонували закликати Пхеньян не проводити більше ніяких випробувань ядерної зброї.

Постпред США при ООН Ніккі Гейлі зазначила, що метою відхиленого документа було продемонструвати КНДР, що США не мають наміру "спровокувати конфлікт", тому Пхеньяну слід припинити спроби нав'язати його".

Нагадаємо, раніше в Міноборони США повідомили, що Північна Корея здійснила запуск балістичної ракети у бік Японського моря.

Нагадаємо, адміністрація Трампа заявила, що може посилити санкції проти Північної Кореї (КНДР) у зв'язку із запусками ракет. Зокрема санкції будуть частиною плану, який включає диференційований підхід, зокрема посилення економічного і дипломатичного тиску, а також нарощування обороноздатності США і союзників – Південної Кореї і Японії. Санкції можуть торкнутися китайських банків та фірм, які ведуть бізнес з Північною Кореєю.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...