Режисер, актор, політик: Що відомо про життєвий шлях Станіслава Говорухіна

Відмінний режисер, який став частиною російської політики. У тому числі, щодо України

Станіслав Говорухін Фото з відкритих джерел

Станіслав Говорухін після тривалої хвороби помер у Москві.

За день до його смерті ЗМІ вже поширювали інформацію про смерть режисера, але на той момент її було спростовано. Сьогодні звістку про смерть Говорухіна озвучили офіційно.

Станіславу Говорухіну було 82. Протягом життя він зняв безліч відмінних і відомих кільком поколінням фільмів. Знявся у не меншій кількості таких самих фільмів. Побудував політичну кар'єру, але для багатьох українців останнім часом запам'ятався, у першу чергу, своїми висловлюваннями.

Але про останнє трохи пізніше, почнемо з самого початку.

Біографія Станіслава Говорухіна

Станіслав Говорухін Фото з відкритих джерел

Станіслав Говорухін народився 29 березня 1936 року в Березниках (Пермський край). Його батька, донського козака Сергія Говорухіна репресували, імовірно, в 1938 році в Сибіру.

У 1958 році закінчив геологічний факультет Казанського державного університету ім. Леніна, у 1966 році – режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії.

Після університету працював на Казанській студії телебачення, потім поїхав до Москви, де поступив у ВДІК.

Після закінчення ВНЗ почав працювати на Одеській кіностудії, де разом з однокурсником Борисом Дуровим зняв у 1967 році свій перший фільм — "Вертикаль".

Найвідоміші фільми Станіслава Говорухіна

Станіслав Говорухін Фото з відкритих джерел

У фільмі "Вертикаль" одну з ролей виконав Володимир Висоцький. І саме після виходу на екрани цього фільму, на думку багатьох, Висоцький став всесоюзно популярним.

Там само, в Одесі, Говорухін зняв "Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо" (1972 рік), "Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна" (1981 рік), "У пошуках капітана Гранта" (1985 рік), "Десять негренят" (1987 рік).

Паралельно в 1979 році на екранах з'явився фільм "Пірати ХХ століття", режисером якого був Борис Дуров, а Говорухін написав сценарій.

У листопаді 1979 року вийшло, мабуть, найвідоміше творіння Станіслава Говорухіна – багатосерійний фільм "Місце зустрічі змінити не можна", де одну з головних ролей знову виконав Висоцький.

У 1998 році Говорухін зняв "Ворошиловського стрілка".

Як актор Говорухін знімався доволі часто. Серед відомих кінокартин в його акторській кар'єрі фільми Сергія Соловйова "Асса", Кіри Муратової "Серед сірих каменів", "9 рота" Федора Бондарчука тощо.

З початком "перебудови" в СРСР у 1985 році, як зазначав сам Говорухін, він "перестав активно працювати в кіно і включився в політику".

Політична кар'єра Станіслава Говорухіна

Станіслав Говорухін © L!FE

З 1993 по 2018 рік Станіслав Говорухін був депутатом Держдуми.

Режисер балотувався на пост президента Росії на дострокових виборах 26 березня 2000 року, у результаті отримавши 0,44% голосів.

У грудні 2011 року очолив виборчий штаб Володимира Путіна на президентських виборах, що відбулися в березні 2012 року.

З жовтня 2016 року очолював комітет Держдуми з культури.

Що говорив Говорухін про Україну

Станіслав Говорухін Фото з відкритих джерел

Просто цитати.

В інтерв'ю "Аргументам і фактам" у вересні 2014 року Говорухін заявив, що не буде відвідувати Україну.

"Таку кров не змиєш. Може, через 100 років і помиримося, якщо Земля ще буде існувати. Але на відрізок мого життя я прекрасно розумію, що вже не поїду ні до Києва, ні до Харкова...".

У тому самому інтерв'ю режисер окремо сказав про Одесу.

"Одеса… Я з гидливістю ставлюся до міста. До городян, які дозволили робити з собою таке. В Одесі ж мільйон з гаком жителів! Боягузливий народ - одесити. Я їх добре знаю... Таке неможливо було б у Севастополі - там кожен би взяв тесак, сокиру, рушницю. Є народи, яких не залякаєш. Чеченці. Або місцеві мешканці. Мужні, сильні. І вся історія їхня є такою. А одесити замовкли, злякалися і сидять... І поступово змінюють свої погляди. Зомбуються потроху і теж розповідають про москалів, які воюють з Україною..."

Звичайно, не оминули і тему Криму:

"Тільки наша інтелігенція та бізнесмени розмірковують на тему "Навіщо нам потрібен був Крим?" Простий народ так не говорить. А що в Криму кажуть, знаєте? Я щойно звідти... Головне запитання: "А ви нас назад не віддасте?" Все інше для них - дрібниці життя...

Інтелігенція наша... Вона вся, чесно кажучи, не просто антипутінська... Вони - вороги Вітчизни. 80 відсотків. В силу своєї проституйованості. І завжди були повіями".

В інтерв'ю "Собеседнику" про Україну:

"Вони хочуть "в Україні", щоб не лунало "на околиці Росії", як і було все життя. Якщо їм приємно говорити "в Україні", можна говорити і так. Триває громадянська війна, російська частина Донбасу б'ється з національною різношерстою частиною України, яка ніколи не була єдиною, вона складається з різних народів: Буковина, Галичина та інших".

"Для них усі москалі схожі між собою, ми всі для них мерзотники, вороги. Поки ми розділяємо український народ та його націоналістичних вождів, це зовсім різні пироги, так і має бути. Через мою позицію я на Україні небажаний гість".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів