ДержНС Харківської обл.

У центральних і східних областях України випав сніг, місцями до 24 см. У Дніпрі, Запоріжжі та Харкові скасовували авіарейси, від вітру там падали дерева. За інформацією ДержНС, в декількох областях сотні населених пунктів залишилися без світла.

"Станом на 06:18 снігопад (у Харкові, - ред.) вже припинився. Дороги розчистили - вночі працювало близько 100 одиниць техніки. У квартирах дуже холодно. У міськраді запевнили, що сьогодні електротранспорт повинен ходити за планом і без затримок. Також у місті повалено понад 2 тис. дерев та 4,5 тис. гілок", - передає кореспондент.

Харків засипало рекордною кількістю снігу. Синоптики кажуть, що в області товщина снігового покриву місцями досягла 24 см, в центрі снігу дещо менше - до 18 см, також уточнює ТСН.

За інформацією Ігоря Лупандіна, начальника прес-служби ДержНС Харківської області, за вчорашній день зафіксовано 25 випадків обриву проводів електромереж. Коли їх відремонтують, невідомо. Вітром повалило понад тисячу дерев, деякі падали на автомобілі - пошкоджено 12 машин.

"Всі служби – аварійні, комунальні, рятувальники - виконують свою роботу без зупинок. Це тривало і вночі. Починаючи з 01:00 і до ранку наші підрозділи не залучалися до робіт, пов'язаних з наданням допомоги автотранспорту, в тому числі й до робіт з прибирання дерев, які впали", - сказав Лупандін в ефірі каналу "112 Україна".

У службі уточнили, що ситуація під контролем, проводиться постійний моніторинг.

Варто відзначити, що і міжміські траси засипало снігом. Багато автомобілів вже на літній гумі, тому аварійність підвищилася. Через негоду поліція частково обмежила рух вантажівок.

У Запоріжжі через негоду закрили міжнародний аеропорт. Унаслідок негоди тут також повалено понад 400 дерев, пошкоджено автомобілі, лінії електропередач. Через похолодання в місті призупинили заняття в школах. Влада видала розпорядження відновити постачання тепла в лікарнях і дитсадках.

Також через похолодання опалення включили в Івано-Франківську, Львові, Тернополі. Місцеві власті призупинили навчальний процес у школах Харківської області та Миколаєві.