Радбез ООН о 18:00 збереться на екстрене засідання щодо ситуації в Україні

Україна вимагає повернути три захоплені кораблі ВМС, звільнити моряків і забезпечити вільне судноплавство через Керченську протоку

assosiated press

Рада Безпеки ООН у понеділок проведе екстрену нараду через агресивні дії Російської Федерації проти України в Азовському морі. Про це повідомила в Twitter постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі.

Термінове засідання Ради Безпеки ООН заплановане на 11:00 за нью-йоркським часом, (о 18:00 за Києвом).

Новини за темою: Рада розгляне питання запровадження воєнного стану о 16:00, - Парубій

Офіційний Київ закликав скликати засідання Ради Безпеки ООН після обстрілу та захоплення росіянами кораблів Військово-Морських сил України "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу", які здійснювали перехід з Одеси (Чорне море) до Маріуполя (Азовське море), рухаючись через Керченську протоку. Невідомо щодо долі 23 українських моряків, яких окупанти захопили під час атаки.

Новини за темою: Азовська криза: Сім питань

Українська влада побоюється, що Москва відкрила новий фронт агресії на Азовському морі. Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ проінформувати країни "Великої сімки" та членів Ради Безпеки ООН щодо дій РФ в Азово-Керченській акваторії. 

З аналогічним закликом розглянути морський конфлікт на Радбезі ООН виступила і Москва. Вона стверджує, що українські судна порушили її морський кордон.

Новини за темою: ЄС і НАТО закликають Росію не нагнітати ситуацію у Керченській протоці

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН складається з 15 членів. П'ять країн - США, Росія (як правонаступниця СРСР), Франція, Велика Британія і Китай - є постійними членами з правом вето. 10 непостійних членів Ради Безпеки обираються за географічним принципом на дворічний строк - по 5 щороку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів