Засідання Радбезу ООН
 AFP 
Рада Безпеки ООН у середу розгляне оновлений проект резолюції щодо хімічної атаки в сирійському місті Хан-Шейхун. Про це повідомляє Associated Press.

Проект підготовлений Великою Британією, США і Францією.

Постпред Великої Британії при ООН Метью Райкрофт повідомив увечері 11 квітня, що було представлено переглянутий проект резолюції щодо Сирії, який засуджує хімічну атаку і вимагає повного співробітництва в розслідуванні.


Він додав, що всі члени РБ ООН повинні підтримати цю резолюцію.

Новини за темою: Пентагон: Не в інтересах Росії велика конфронтація через Сирію

Зазначимо, що напередодні Рада Безпеки ООН не змогла ухвалити резолюцію щодо хімічної атаки в Сирії. Проти прийняття резолюції виступила Росія.

Нагадаємо, 4 квітня стало відомо про застосування хімічної зброї в місті Хан-Шейхун на півдні провінції Ідліб. У результаті загинули понад 86 осіб. Крім того, від отруєння постраждали ще 300 осіб. США поклали відповідальність на сили президента Сирії Башара Асада. У Дамаску звинувачення в атаці відкинули.

Президент США Дональд Трамп сказав, що після хімічної атаки в Ідлібі він змінив свою думку про Сирію та Асада.

Новини за темою: На території сирійської опозиції є два об'єкти з виробництва хімічної зброї, їх використають для провокацій, - Генштаб РФ

Reuters також написало, що літаки, які завдали удару, могли належати Росії або сирійському уряду.

Міноборони РФ спростувало повідомлення про бомбардування міста Хан-Шейхун у Сирії.

Новини за темою: Тіллерсон запевнив, що США не допустять пакетних домовленостей щодо вирішення ситуації в Україні та Сирії

США 7 квітня здійснили ракетний удар по урядовій базі в Сирії крилатими ракетами, які базуються на кораблях ВМС США. За даними Пентагону, всього було випущено 59 ракет. Метою ракетного удару був аеродром Шайрат, з якого, як вважає американський уряд, були здійснені хіматаки в провінції Ідліб.