Радбез ООН має намір ввести нові санкції щодо КНДР

Спеціальне засідання, присвячене північнокорейській ядерній програмі пройде 28 квітня

Рада безпеки ООН різко засудила Північну Корею за проведення останніх випробувань балістичних ракет, підкресливши можливість введення нових санкцій відносно країни. У Радбезі відзначили, що поведінка Пхеньяна є "надзвичайно дестабілізуючою", передає радіо "Свобода".

В одностайно схваленій заяві Ради безпеки міститься вимога "не проводити подальших ядерних випробувань", оскільки це надзвичайно посилює напругу в регіоні і за його межами, йдеться в повідомленні.

Також, в ООН наголосили на можливості введення нових санкцій, для призупинення ракетних випробувань в Північній Кореї.

"Якщо ми будемо змушені почати розглядати санкції чи інші дії, ми це зробимо", - заявила посол США в ООН Ніккі Хейлі.

19 квітня Москва заблокувала в ООН попередню заяву із засудженням останніх ракетних випробувань Північної Кореї. Росія стала єдиною з 15 країн-членів Ради безпеки, яка виступила проти проекту заяви, який є лише декларативним документом. Навіть найближчий союзник Пхеньяну, Пекін підтримав заяву. За словами дипломатів, Москва вважала недостатнім побажання вирішення конфлікту "мирним, дипломатичним шляхом", вимагаючи включити туди словосполучення "за допомогою діалогу".

Спеціальне засідання, присвячене північнокорейській ядерній програмі відбудеться 28 квітня. Воно пройде під головуванням держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

Нагадаємо, адміністрація Трампа заявила, що може посилити санкції проти Північної Кореї (КНДР) у зв'язку із запусками ракет. Зокрема санкції будуть частиною плану, який включає диференційований підхід, зокрема посилення економічного і дипломатичного тиску, а також нарощування обороноздатності США і союзників – Південної Кореї і Японії. Санкції можуть торкнутися китайських банків та фірм, які ведуть бізнес з Північною Кореєю.

Новини за темою: ЗМІ КНДР: Ми можемо перетворити США на попіл

Джерело: "Свобода"

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...