Рада ЄС продовжила на рік санкції щодо Білорусі

ЄС продовжив збройне ембарго проти країни

Фото з відкритих джерел

Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи щодо Білорусі ще на рік — до 28 лютого 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС. Рішення було схвалено 22 лютого.

"Ці заходи передбачають ембарго на постачання зброї, заборону на експорт засобів, які можуть використовувати для внутрішніх репресій, а також заморожування рахунків і заборону на поїздки щодо чотирьох осіб, залучених до справи про зникнення двох опозиційних політиків, бізнесмена і журналіста в 1999 і 2000 роках", — йдеться в повідомленні.

Водночас Рада ЄС продовжила виняток для постачання до Білорусі біатлонного обладнання. Як і раніше, на експорт обладнання діє дозвіл за умови попереднього отримання дозволу компетентних національних органів у кожному конкретному випадку.

Новини за темою: Білорусь не може брати участі в миротворчій місії ООН на Донбасі, - Зеркаль

Нагадаємо, санкції щодо Білорусі було вперше запроваджено в 2004 році у зв'язку зі зникненням чотирьох згаданих вище осіб. Ембарго на постачання зброї було запроваджено в 2011 році. 15 лютого 2016 року Рада ЄС ухвалила рішення скасувати обмежувальні заходи щодо 170 осіб і чотирьох компаній, зберігши при цьому ембарго на постачання зброї та санкції щодо чотирьох осіб, серед них - колишній міністр внутрішніх справ Володимир Наумов, колишній голова Адміністрації президента Віктор Шейман, Юрій Сіваков, який обіймав у період зникнення політиків посаду голови МВС, і командир бригади спецназу внутрішніх військ МВС Дмитро Павличенко.

Новини за темою: Лукашенко: За час конфлікту на Донбасі до Білорусі прибуло близько 160 тис. біженців з України

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів