Рада Федерації схвалила закон про заходи у відповідь на санкції проти Росії

Уряд РФ зможе запроваджувати різні заходи протидії проти "недружніх країн", але вони при цьому не повинні поширюватися на життєво необхідні товари, аналоги яких не виробляються в Росії та інших країнах

Росбалт

Члени Ради Федерації Росії схвалили новий закон "про контрсанкції проти держав, які здійснюють недружні дії щодо РФ". Документ набуде чинності після його офіційного опублікування, передає "РИА Новости".

Авторами цієї законодавчої ініціативи стали кілька депутатів на чолі зі спікером Держдуми РФ В'ячеславом Володіним. У нижній палаті парламенту документ ухвалили в остаточному читанні 22 травня.

Закон "Про заходи впливу (протидії) на недружні дії США та інших іноземних держав" дає можливість уряду за рішенням президента РФ вводити відповідні обмеження проти "недружніх" держав чи організацій, зокрема припиняти співпрацю у різних галузях, забороняти ввезення чи вивезення певних товарів.

Конкретний перелік таких заходів визначає уряд. Однак ці дії не повинні застосовуватися щодо життєво необхідних товарів, аналоги яких не виробляються в Росії, а також щодо товарів, які громадяни ввозять для особистого користування, зазначається в документі.

Нагадаємо, що в березні Євросоюз офіційно продовжив на півроку обмежувальні заходи щодо 150 громадян і 38 компаній Росії до 15 вересня 2018 року

Ці санкції обмежують доступ на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для 5 російських фінансових інститутів з мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їхніх дочірніх підрозділів, які діють за межами ЄС, а також для 3-х великих російських енергетичних компаній і 3-х оборонних фірм. Також введено заборону на експорт та імпорт зброї, на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії.

Також Росії обмежується доступ до окремих технологій і послуг для розробки та видобутку нафти.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів