Путін заявив про випробування в Росії нового гіперзвукового ракетного комплексу

Міноборони Росії розпочало активну фазу випробувань нової ракети

Пресс-служба Президента России

Президент РФ Володимир Путін у ході щорічного послання Федеральним зборам заявив, що в Росії розпочато активні випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети "Сармат". Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Наразі міністерство оборони спільно з підприємствами ракетно-космічної галузі розпочали активну фазу випробувань нового ракетного комплексу з важкою міжконтинентальною ракетою. Ми назвали його "Сармат", - сказав Путін.

За його словами, цей ракетний комплекс буде замість комплексу "Воєвода", створеного ще в Радянському Союзі. Він підкреслив, що можливості "Сармату" стануть більшими, ніж у "Воєводи". "З вагою понад 200 тонн вона має коротку активну ділянку польоту, що ускладнює її перехоплення засобами ПРО. Дальність нової важкої ракети, кількість і потужність бойових блоків більші, ніж у "Воєводи", - додав він.

Новини за темою: В Україні випробували ракетні комплекси "Корсар" і "Стугна"

"Сармат" буде оснащено широким спектром ядерних боєприпасів великої потужності, в тому числі гіперзвукових. І найсучаснішими системами подолання ПРО", - заявив глава РФ.

Міжконтинентальна балістична ракета "Сармат" не має обмежень за дальністю польоту і долає опір будь-якої системи протиракетної оборони, заявив Путін. "Воєвода" (важка міжконтинентальна балістична ракета) має дальність польоту 11 тис. км, у нової системи обмежень за дальністю практично немає", - зазначив російський президент після демонстрації комп'ютерної моделі польоту "Сармата".

Путін підкреслив, що "Сармат" здатний атакувати цілі як через Північний, так і через Південний полюси. "Сармат" - це дуже грізна зброя. В силу її характеристик жодні, навіть перспективні системи ПРО, йому не є перешкодою", - сказав президент РФ.

Путін також розповів про здійснення в Росії успішного пуску новітньої крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою, що дає можливість, за його словами, перейти до створення "принципово нового типу озброєння - стратегічного комплексу ядерної зброї з аналогічною енергетичною установкою".

"У кінці 2017 року на центральному полігоні Російської Федерації відбувся успішний пуск новітньої російської крилатої ракети з ядерною енергоустановкою", - повідомив він.

За словами російського президента, у ході польоту енергетична установка вийшла на задану потужність, забезпечила необхідний рівень тяги.

"Здійснений пуск ракети і комплекс наземних випробувань дають можливість перейти до створення принципово нового типу озброєння - стратегічного комплексу ядерної зброї з ракетою, оснащеною ядерною енергетичною установкою", - сказав Путін.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів