Путін прокоментував ініціативу про розміщення миротворців на Донбасі

За словами Путіна, РФ "як мінімум не проти" розміщення миротворців по всій території України, але потрібно домовлятися з бойовиками ОРДЛО

Ведомости

Росія "як мінімум не проти" розміщення миротворців по всій території України, але, за словами президента РФ Володимира Путіна, домовлятися потрібно з невизнаними республіками Донбасу, передає "РИА Новости".

"Тепер кажуть, ні, потрібно, щоб вони були скрізь, тобто фактично мова йде про те, щоб поставити всю цю територію під міжнародний контроль. Росія за чи проти? Ми як мінімум не проти. Але потрібно домовлятися з цими невизнаними республіками. Ідіть тоді і домовтеся з ними. Ні, цього ніхто не хоче робити", — заявив Путін на прес-конференції за підсумками переговорів з канцлером Австрії Себастьяном Курцем.

Президент РФ зазначив, що зараз пропонується поширити миротворчу місію на всю територію Донбасу, при цьому спочатку мова йшла про те, щоб забезпечити безпеку спостерігачів ОБСЄ, які знаходяться на лінії зіткнення.

"І ми виходимо з того, що цього достатньо, щоб місія ООН виконала цю роль. Спочатку взагалі Україна поставила питання про те, щоб озброїти працівників ОБСЄ з метою забезпечення безпеки — ми погодилися. ОБСЄ відмовилася з посиланням на те, що ні такого досвіду в ОБСЄ немає, ні людей, які могли б це робити у них немає. І, по-третє, є побоювання, що, як тільки співробітники ОБСЄ візьмуть в руки зброю, то вони будуть ціллю для обох конфліктуючих сторін", — прокоментував президент РФ.

Він додав, що у зв'язку з цим була висловлена інша ідея — поставити поруч місію ООН, щоб забезпечити безпеку представників ОБСЄ.

Путін розповів, що в одній із телефонних розмов з ним канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала, щоб миротворці були на кордоні Росії з Україною.

"Я відповів, що так, ти, напевно, права. Нехай вони будуть і там теж, коли будуть супроводжувати співробітників ОБСЄ, тобто забезпечувати безпеку. Ми на це пішли. Але і цього виявилося недостатньо", — підкреслив глава держави.

Нагадаємо, під час виступу на Мюнхенській конференції президент України Петро Порошенко заявив, що у Росії є шанс продемонструвати готовність до компромісу і погодитися на миротворців на всій території окупованого Донбасу. Раніше спецпредставник США щодо України Курт Волкер заявив, що проект резолюції Росії, який передбачає введення миротворців на Донбас тільки уздовж лінії зіткнення, є неприйнятним для Сполучених Штатів Америки та Організації Об'єднаних Націй, оскільки він не буде гарантувати безпеку, а лише поглибить конфлікт.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів