Путін - Пашиняну: РФ розглядає Вірменію як найближчого партнера і союзника в регіоні

Пашинян заявив, що у Вірменії високо цінують збалансовану позицію, яку Росія займала в ході внутрішньополітичної кризи в країні

Радио Азатутюн

Сьогодні в Сочі відбулася зустріч прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна і президента Росії Володимира Путіна, передає "Радіо Азатутюн".

Зустріч пройшла на полях засідання саміту Євразійського економічного Союзу (ЄАЕС) в чорноморському місті на півдні Росії. На початку зустрічі Путін особисто привітав Нікола Пашиняна з обранням на посаду голови уряду Вірменії. 

"Ми розглядаємо Вірменію, і це дуже добре всім відомо, як нашого найближчого партнера і союзника в регіоні. Це стосується й економічної політики, це стосується питань безпеки. Ви знаєте, що Росія залишається провідним торговельно-економічним партнером Вірменії", - сказав Путін. 

Новини за темою: У Вірменії завершилося формування уряду під керівництвом Пашиняна


Російський глава держави зазначив, що торговельно-економічні відносини між двома країнами зростають активними темпами, зареєстроване зростання на 25%, випереджаючими темпами зростають поставки сільськогосподарської продукції з Вірменії на російський ринок, зростання яких у попередньому місяці склало 38%. 

За словами Путіна, буде продовжена також активна робота в міжнародних організаціях, "починаючи з ООН, де Вірменія і Росія завжди підтримували один одного, і закінчуючи регіональними організаціями у сфері безпеки, і в сфері економічного розвитку".

У свою чергу прем'єр-міністр Вірменії Нікола Пашинян подякував Путіну за теплі слова, зазначивши, що для нього дуже приємно мати можливість зустрітися з президентом Росії вже через кілька днів після обрання на пост прем'єр-міністра Вірменії.

Новини за темою: Президент Вірменії підписав указ про призначення Пашиняна прем'єром

"Тому що я думаю, що є дещо обговорити. Але є дещо, що не потребує обговорення – це союзницькі, стратегічні відносини між Вірменією та Росією. Я можу запевнити, що з цього питання у Вірменії, можна сказати, є консенсус. І ніхто ніколи не ставив і, думаю, не буде ставити під сумнів стратегічну важливість вірмено-російських відносин. Ми налаштовані й у нас є велика енергія дати новий імпульс нашим відносинам і в політичному сенсі, і в торговельно-економічному сенсі. І ми сподіваємося розвивати наші відносини у військово-технічній галузі та в інших галузях. Зараз дуже багато туристів з Росії приїжджають у Вірменію, що дуже приємно. Я думаю, дуже подобається Вірменія російським туристам, і вірменам теж дуже подобається бачити стільки туристів в Єревані", - сказав прем'єр-міністр Вірменії.

Пашинян підкреслив, що у Вірменії високо цінують збалансовану позицію, яку Росія займала в ході внутрішньополітичної кризи в країні.

"Я думаю, що це була дуже конструктивна позиція, і це високо цінується не тільки з боку нашого уряду, але і взагалі у вірменському суспільстві", - сказав Пашинян.

Новини за темою: Пашинян назвав першочергове завдання нового уряду

Глава уряду Вірменії також привітав президента Росії з минулими травневими святами. "Було дуже цікаво стежити за парадом на Червоній площі. Це взагалі улюблене видовище у Вірменії - парад 9 травня, і ми дуже вражені досягненнями, які зараз має російський військово-промисловий комплекс", - зазначив Пашинян.

Нагадаємо, 8 травня після майже двотижневих протестів опозиції парламент Вірменії обрав прем'єра. За опозиційного лідера Пашиняна проголосувало 59 депутатів, проти - 42. Після його обрання керівна Республіканська партія Вірменії заявила, що йде в опозицію і відмовляється від усіх посад в уряді.

12 травня президент республіки Армен Саркісян остаточно сформував новий кабінет міністрів за пропозиціями Пашиняна. До нього переважно увійшли молоді соратники нового прем'єра. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів