Пучдемон вирішив очолити "уряд у вигнанні"

Днем раніше він відмовлявся очолити регіон і закликав підтримати кандидатуру Жорді Санчеса

DW

Колишній глава Каталонії Карлес Пучдемон заявив про плани очолити уряд бунтівного іспанського регіону у вигнанні - "Рада Республіки". Про це він заявив в інтерв'ю The Guardian.

"Це буде схоже на уряд у вигнанні... Це не в тіні. Ми вважаємо, що краще працювати у вільному просторі без загроз або побоювань. Він повинен діяти без проблем з іспанським правосуддям або поліцією. Це кабінет або уряд, який повинен представляти... нашу політичну реальність", - зазначив Пучдемон.

Він хоче, щоб у "Раді Республіки" було представлено інтереси каталонців від місцевих громад до громадянського суспільства.

"Рада повинна мати представництво від місцевих громад та громадянського суспільства... Ми перейдемо від старої системи правління - "уряд для народу" - до нової системи, яка буде (урядом) з народом", - розповів Пучдемон.

За його словами, перемога сепаратистських партій на дострокових виборах у грудні забезпечила йому необхідну легітимність.

Нагадаємо, спочатку Пучдемон відмовився знову очолити регіон.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність. Згідно з результатами, за незалежність проголосували 90,18% при явці в 43%. Уряд Іспанії не визнав де-факто оголошення Каталонією незалежності, вимагаючи від влади автономії чітко висловитися щодо незалежності регіону.

27 жовтня уряд Каталонії проголосував за проголошення незалежності від Іспанії.

Тим часом Сенат Іспанії проголосував за введення в дію ст. 155 Конституції країни, згідно з якою призупиняється самоврядування в Каталонії. Того ж дня прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой розпустив парламент Каталонії та оголосив нові вибори. Після повідомлення в офіційній газеті іспанського уряду управління в Каталонії перейшло до уряду в Мадриді. Зокрема віце-прем'єра іспанського уряду Сорайя Саенс де Сантамарію призначили тимчасовим главою уряду Каталонії замість усунутого з посади Карлеса Пучдемона.

Після цього колишній голова Каталонії Карлес Пучдемон виїхав до Бельгії разом з п'ятьма членами свого уряду. Влада Бельгії заявила, що Пучдемон може перебувати на території країни, як і будь-який громадянин європейської країни. Пізніше відсторонений лідер Каталонії заявив, що буде знаходитися в Бельгії до позачергових виборів у каталонський парламент.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів