Протести "жовтих жилетів" у Франції: В Єлисейському палаці побоюються збройного перевороту

Мобілізація протестувальників очікується в суботу, влада розглядає можливість застосування бронетехніки для розчищення барикад

Le Parisien

В адміністрації президента Франції Емманюеля Макрона та уряді країни зростає стурбованість щодо того, що протестуючі "жовті жилети" можуть взятися за зброю і здійснити спробу держперевороту, передає BMF-TV.

У суботу в Парижі пройде акція протесту "жовтих жилетів", які пообіцяли дійти до Єлисейського палацу.

Новини за темою: У Франції на півроку запровадили мораторій на підвищення податків на автомобільне паливо через протести

За даними Le Figaro, спецслужби попередили адміністрацію глави держави про "заклики демонстрантів вбивати і взятися за зброю, щоб завдати удару по парламентаріям, уряду, виконавчій владі і правоохоронцях".

Новини за темою: Макрон доручив прем'єру зустрітися з представниками "жовтих жилетів"

Місцеві ЗМІ також пишуть про те, що, вочевидь, між президентом і прем'єр-міністром країни намітилися серйозні розбіжності у поглядах. Зокрема, такі припущення стали звучати після того, як Макрон прийняв рішення скасувати заплановане на 2019 рік підвищення податків на паливо, тоді як раніше глава уряду оголосив про іншу міру - піврічний мораторій на збільшення цих податків.

Між тим, у резиденції прем'єр-міністра країни спробували розвіяти припущення про розбіжності в лавах керівництва країни.

Новини за темою: Французька поліція готується до нових акцій "жовтих жилетів", до Парижа стягнули додаткові сили

"Ми працюємо дуже тісно з Єлисейським палацом", - зазначили в Матиньонському палаці.

Нагадаємо, у минулі вихідні у Франції поновилися масові протести "жовтих жилетів". Зіткнення на Єлисейських полях тривали з ранку до пізньої ночі. За даними МВС, у 1619 демонстраціях взяли участь 106 тис. чоловік, при цьому 130 осіб були заарештовані, з них 42 - у Парижі.

Новини за темою: Учасники протестів у Парижі серйозно пошкодили Тріумфальну арку

Рух "жовтих жилетів" з'явився у Франції на знак протесту проти податку на викиди парникових газів, що призводить до підвищення цін на автомобільне паливо. Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп раніше заявив, що уряд має намір зберегти цей податок, незважаючи на будь-які протести.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів